Systém ADLER Pigmolux na mieru priemyselnej výrobe nábytku

Aký vzhľad povrchov potrebujete pre Váš priemyselne vyrábaný nábytok? Jemne štruktúrovaný? Extra matný? V krémovej, pistáciovo zelenej alebo žiarivo purpurovej? Nech už chcú výrobcovia nábytku, kuchýň a dvierok (a ich zákazníci) čokoľvek: povrchové úpravy pre priemyselnú výrobu nábytku z radu Pigmolux spoločnosti ADLER spĺňajú všetky požiadavky! A to bleskovo – pretože teraz budú spracovatelia dostávať svoj produkt dokonale prispôsobený potrebám ich výroby ešte rýchlejšie a flexibilnejšie: vďaka decentralizovanému vzorkovaniu!
6. 9. 2023

„Pigmo“ znamená farbu, „Lux“ silu svetla: tieto pojmy dohromady tvoria najúspešnejší a najobľúbenejší rad priemyselných farieb od popredného rakúskeho výrobcu farieb a lakov ADLER. Nespočetné množstvo výrobcov nábytku, známi výrobcovia kuchýň, spoločnosti špecializované na výrobu dvierok po celej Európe. Tí všetci sa spoliehajú na rozmanitý systém lakov a farieb vytvrdzujúcich UV žiarením od tirolského výrobcu ADLER pre vysokokvalitné a odolné povrchy v tých najkrajších farbách.

1- alebo 2-zložkový

„Na výber sú v zásade dve varianty produktov: Pigmolux DC a Pigmolux HQ,“ vysvetľuje Daniel Pesserer, vedúci divízie nábytkárskeho priemyslu v spoločnosti ADLER. Pigmolux DC – teda „Dualcure“ - vytvrdzuje dvoma rôznymi mechanizmami: jednak ožiarením UV svetlom, ale jednak klasickým sieťovaním tužidlom. To má obrovskú výhodu v tom, že aj tie časti výrobku, ktoré nie sú dostatočne osvetlené UV lampami sú aj napriek tomu úplne zosieťované. To znamená, že aj trojrozmerné dielce je možné lakovať Pigmoluxom DC. „Pigmolux DC je možné rovnako ľahko použiť ako jednozložkový a iba vytvrdiť žiarením – ako je často požadované pre efektívne lakovanie bielych dverí alebo panelov,“ zdôrazňuje Pesserer. Oba spôsoby spracovania však zhodne zaisťujú vysokú mechanickú a chemickú odolnosť, vynikajúcu odolnosť voči svetlu a dobrú plnivosť lakovaných povrchov.

„Cesta“ v závodnom aute

Pokiaľ však oceňujete vysokú stohovateľnosť a teda efektívne spracovanie a tiež maximálnu odolnosť, zvoľte systém Pigmolux HQ (skratka High Quality). Jeho prevedenie je takpovediac „športiakom medzi UV lakmi“. Ľahko s ním možno napríklad nalakovať zapustené hliníkové zapustené úchytky a na čisto bielych plochách nemajú šancu ani škvrny od kávy či červeného vína. Veľa výrobcov tak aktuálne prechádza na super systém ADLER Pigmolux HQ.

Rozmanitosť variantov

Čo majú oba systémy spoločné, je ich univerzálnosť: „Pigmentovaný lak môžeme prispôsobovať predstavám zákazníka takmer neobmedzene. Sme skutočne flexibilní, pokiaľ ide o úroveň lesku, viskozitu, štruktúru a samozrejme farby – a túto flexibilitu môžeme teraz ponúknuť zákazníkom aj decentralizovane v našich dcérskych spoločnostiach v Beneluxe, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku, v Taliansku a v Poľsku,“ zdôrazňuje Pesserer. Či už ide o systém s efektom proti odtlačkom prstov, veľmi špeciálnou štruktúrou povrchu alebo špeciálny odtieň – každý zákazník dostane perfektný systém na mieru pre svoju výrobu nábytku!

ADLER – V našich žilách prúdi farba

S približne 720 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 22 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com