Svet chce vodouriediteľné laky: ADLER zabodoval ako technologický priekopník na veľtrhu Interzum

Návštevníci z Južnej Ameriky, z Blízkeho východu aj z Ázie: Tí všetci sa zastavili v expozícii ADLER na veľtrhu zameranom na výrobu nábytku Interzum. Chceli totiž získať informácie od popredného odborníka na top tému v oblasti povrchovej úpravy nábytku: laky na vodnej báze!
25. 5. 2023

Ukazuje sa, že produkty ADLER sa dostali už aj najvzdialenejším svetovým výrobcom: každý výrobca nábytku, ktorý plánuje novú lakovňu a chce vyrábať vysokokvalitný nábytok s dokonalým ekologickým povrchom má jediné riešenie: vodouriediteľné farby a laky. A pokiaľ chcete kompetentné poradenstvo z prvej ruky a ak chcete tie najkvalitnejšie produkty – je tu pre vás iba jedna možnosť: spoločnosť ADLER! Do veľtržnej expozície popredného rakúskeho výrobcu farieb ADLER sa preto na veľtrhu Interzum vydali návštevníci z celého sveta. „Záujem medzinárodného odborného publika o naše know-how ako priekopníka v oblasti vodouriediteľných lakov bol prekvapivo vysoký,“ hovorí Daniel Pesserer, vedúci divízie nábytkárskeho priemyslu spoločnosti ADLER, o tomto veľmi úspešnom veľtrhu.

Odborné diskusie

Poháňaný pozitívnou náladou napriek všetkým ekonomickým výzvam viedol tím ADLER mnoho kvalitných odborných diskusií. Návštevu stánku ADLER si samozrejme nenechali ujsť ani súčasní zákazníci ADLER z Nemecka, Talianska a Rakúska – radosť z opätovného osobného stretnutia po náročných pandemických rokoch bola jasne viditeľná. S prezentovaným sortimentom sa ADLER takpovediac trafil do čierneho: Ekologický produktový rad ADLER green spĺňa najvyššie štandardy v oblasti ochrany životného prostredia, bezpečnosti a ochrany zdravia a životnosti a plne tak zodpovedal tohtoročnému zameraniu veľtrhu Interzum na trvalú udržateľnosť! Okrem sofistikovaných vodouriediteľných farieb a lakov, prírodných olejov a povrchových úprav pre priemyselnú výrobu nábytku boli v popredí záujmov aj najmodernejšie technológie povrchových úprav, ako je digitálne embosovanie, Calander Coating Inert, technológia Excimer a digitálna tlač. Záujem návštevníkov zaznamenali aj povrchové úpravy s mimoriadnymi efektmi a inšpiratívne materiálové kolekcie ADLER Woodboards, kde ADLER predviedol možnosti dokonalých kombinácií farieb a materiálov. ADLER tak opäť všetkým predviedol, čo znamenajú povrchové úpravy svetovej kategórie!

ADLER – V našich žilách prúdi farba

S približne 720 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 22 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com