Ste pripravení na trendy tašku tohtoročnej sezóny? U nás je redukcia odpadu v móde

Čo tento rok nosia svetové dámy a gentlemani? Jednoznačne túto tašku! Je praktická, pekná a ultramoderná – pretože chráni životné prostredie a pomáha predchádzať plytvaniu. S novou opätovne plniteľnou taškou Refill Bag od ADLER si remeselníci a domáci majstri prídu na svoje!
12. 5. 2023

Kto rád nosí ťažké vedierka? Nikto. A napriek tomu sa bez vedra s farbou nezaobišlo žiadne vylepšenie domácnosti. Až doteraz! Pretože ADLER opäť vo svojom odbore vyvoláva revolúciu. Popredný rakúsky výrobca farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva uľahčuje život remeselníkom a uvádza na trh prvé znovuplniteľné balenie na farby na steny: ADLER Refill Bag je ľahký, praktický, bezpečný – a oproti bežným nádobám šetrí 70 % plastov!

Čisté životné prostredie

Udržateľnosť je zakódovaná v DNA spoločnosti ADLER a ochrana životného prostredia bola vždy jej hlavným záujmom. Tradičná tirolská spoločnosť dáva inovatívne podnety pre budúcnosť, ktorá má stáť za to – napríklad pokiaľ ide o znižovanie množstva plastového odpadu a úsporu CO2. V posledných dvoch rokoch spoločnosť previedla celý svoj sortiment maliarskych farieb do recyklovaných vedier, ktoré sú ľahko rozpoznateľné podľa svojej sivej farby. Teraz však ADLER ide ešte o krok ďalej: „Prečo by sme nemohli ponúkať farby na steny aj v opätovne plniteľných vreckách, aby sme zastavili príliv plastového odpadu?“ napadlo tím okolo Alexandra Ringlera, vedúceho maloobchodnej divízie spoločnosti ADLER. A ambiciózny projekt rýchlo uviedli do praxe. Výsledkom je riešenie, ktoré nemá konkurenciu. Pokiaľ sa osvedčí, nie je vylúčené rozšírenie: „Ak uvidíme, že sa výrobok na trhu dobre ujal a že ho zákazníci prijmú, nevidíme dôvod, prečo túto rozumnú alternatívu k nákupu vedra neponúkať aj pre ďalšie produkty v našom rozsiahlom sortimente,“ zdôrazňuje Ringler.

Čistá práca

Zatiaľ sú prvé znovuplniteľné obaly dostupné u distribútorov a obchodných partnerov ADLER v Rakúsku a Nemecku – a už teraz robia zákazníkom radosť. Pretože doplňovacie vrecká sú nielen šetrné k životnému prostrediu, ale tiež uľahčujú používateľom prácu. Prenášajú a prepravujú sa ľahšie ako vedierka, ale napriek tomu sú dostatočne odolné: taška prežije aj pád z menšej výšky bez poškodenia. Praktický formát pojme 4,5 litra – to je to pravé množstvo pre menšiu renováciu alebo opravy v domácnosti. Farbu je možné ľahko preliať do prázdnych nádob, ktoré máte doma, alebo priamo do vaničky na farbu. Praktický šróbovací uzáver je ideálny na dávkovanie malých množstiev a zároveň chráni farbu pred vysychaním a napadnutím plesňami. Týmto spôsobom je možné aj zvyšky farby uchovať a uložiť napríklad na polici, a tak ušetriť miesto. Prázdny sáčok je možné vyhodiť do plastového odpadu. Toľko výhod! Sme presvedčení, že táto trendová taška nie je iba módnym výstrelkom, ale stane sa stálicou!

ADLER – V našich žilách prúdi farba

S približne 720 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 22 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com