Špičková ochrana dreva od spoločnosti ADLER - so žiadaným matným vzhľadom

Ochrana dreva má meno: Pullex! Každý, kto chce dlhodobo chrániť a zušľachtiť balkóny, prístrešky, ploty alebo záhradné altánky, sa spolieha na vysokokvalitné produkty od spoločnosti ADLER - ktorá nielen drží krok s najnovšími technológiami, ale ich má aj na špičkovej úrovni! Pretože ani počas tohto mimoriadneho leta popredný rakúsky výrobca prostriedkov na ochranu dreva, lakov a farieb v žiadnom prípade nezaháľa, ale je v top forme: tirolská rodinná spoločnosť uvádza na trh novú matnú lazúru Pullex Top-Mattlasur.
3. 8. 2020

Úspešný príbeh

Za novým vývojom stojí takmer 15-ročný príbeh o úspešnom produkte: od svojho uvedenia na trh v roku 2006 je Pullex Top-Lasur jedným z najvyhľadávanejších produktov na povrchovú úpravu dreva pre náročných domácich majstrov a odborníkov na kvalitu. Či už ide o nový náter alebo renováciu - veľa maliarov a domácich majstrov rado používa lazúru na drevo od spoločnosti ADLER s tixotropnými vlastnosťami (t. j. nestekavú), a teda obzvlášť ľahko použiteľnú, ktorá zaručuje vynikajúcu ochranu pred poveternosťou. Avšak požiadavky sa časom zmenili: „Aj keď v minulosti boli populárne lesklé povrchy, v oblasti Álp je teraz vysoko žiadaný matný náter,“ hovorí Markus Feßler, vedúci vývoja pre stavebné nátery v ADLERi. Prirodzenosť je magické slovo - drevo by malo vyzerať čo najprirodzenejšie. ADLER samozrejme zohľadňuje túto požiadavku zákazníka, a pre tento účel vyvinul matnú lazúru Pullex Top-Mattlasur.

Viac výhod

Vďaka novej zmatňujúcej technológii vytvára táto lazúra na drevo obzvlášť elegantné, matné a prirodzené povrchy. Je otvoreno-pórovitá a tenkovrstvová, preto nedochádza k jej odlupovaniu. Zaručuje však najlepšiu dlhodobú ochranu pred poveternosťou. Do vývoja nového produktu však boli zabudované aj ďalšie výhody: matná lazúra Pullex Top-Mattlasur je ešte odolnejšia proti kvapkaniu a stekaniu. „Vďaka našej inovatívnej tixotropnej technológii sa lazúra počas miešania skvapalní, a potom sa opäť stáva hustejšou - to znamená, že sa dá ľahko natrierať nad hlavou,“ vysvetľuje Feßler. Pullex Top-Mattlasur sa okrem jednoduchého spracovania vyznačuje aj univerzálnou použiteľnosťou: „Lazúra Pullex Top-Mattlasur je vhodná na nové a údržbové nátery, ale aj na renovácie“, zdôrazňuje odborník na ochranu dreva ADLER. Nový špičkový produkt od spoločnosti ADLER je už teraz k dispozícii. Takže ak sa vám páčia matné povrchy, mali by ste radšej vziať do ruky štetec, ako ležať v hojdacej sieti!

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 620 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, dodnes rodinný podnik, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 18 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwaze a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 25 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com