Samoregeneračné povrchové úpravy, digitálna tlač, naturálny vzhľad: ADLER sa na oknárskom veľtrhu Fensterbau Frontale postaral o nejedno prekvapenie

„Záujem bol ohromný, veľtrh mimoriadne úspešný.“ Takýmto pozitívnym výrokom ohodnotili jubilejný ročník Fensterbau Frontale experti zo sveta okien z firmy ADLER. „Náš stánok navštívilo obrovské množstvo návštevníkov z rôznych častí sveta, dopyt po inovatívnych možnostiach lakovania bol skutočne ohromujúci,“ vyjadril svoje nadšenie vedúci oddelenia predaja oknárskych produktov Richard Mölk. Mimoriadnemu záujmu sa tešila najmä jedinečná novinka, ktorú ADLER na veľtrhu predstavil po prvýkrát: Samoliečebná povrchová úprava okien AQUAWOOD INTERCARE SH, ktorá výrazne predlžuje životnosť drevených okien. Pridaná hodnota pre výrobcov okien a ich zákazníkov!
3. 4. 2018

Návštevníci s nadšením prijali aj novú povrchovú úpravu Aquawood Nativa: Tento ultra-matný a transparentný lak na okná od spoločnosti ADLER pôsobí na oknách dojmom neopracovaného dreva, a tým dokonale spĺňa všetky aktuálne požiadavky v oblasti interiérového dizajnu. „Budúcnosť patrí oknám, ktoré odolávajú vylešteniu aj pri vysokom stupni zaťaženia, vyznačujú sa zamatovo-matným povrchom a pôsobia ako skutočne vysokohodnotný nábytkový kúsok,“ zdôrazňuje vedúci oddelenia výskumu v ADLERi Markus Fessler.

Trblietavý efekt

Skvelým doplnkom k mimoriadne žiadaným striebristosivým dreveným fasádam sú drevo-hliníkové okná s povrchovou úpravou Aquawood DSL Carat. Okenná lazúra so svojimi trblietavými efektnými pigmentami zabezpečí oknám elegantný metalický lesk. „Naopak, v prípade vchodových dverí sa mimoriadnej obľube teší najmä efekt starého dreva, pre ktorý máme takisto k dispozícii rôznorodé možnosti prevedenia,“ hovorí Bernhard Schiffthaler, ADLER Key-Account-Manager pre oknársky a drevostavbársky priemyselný segment.

Vízie do budúcnosti

Neboli to však len nové produkty, ktoré ADLER postavili do pozície lídra vo svete inovácií. Veľa sa diskutovalo aj o tzv. potlačených oknách. „S touto vzrušujúcou témou budúcnosti sme naozaj pootvorili pomyselné dvere nových možností,“ hovorí vedúci predaja pre nemecký trh Marco Schlemmer. Významní výrobcovia okien sa v súčasnosti pohrávajú s možnosťou digitálnej potlače rôznorodých motívov na okná - a ADLER im v tejto súvislosti dokáže dodať perfektné bázy.

Sme žiadaní

Návštevníci stánku ADLER na veľtrhu ocenili aj použitie moderných technológií priamo na mieste. „Mnohí využili možnosť informovať sa o novinkách prostredníctvom videí na digitálnych displejoch - táto možnosť elegantne dopĺňala osobné rozhovory,“ hovorí Schiffthaler. Naďalej s radosťou konštatujeme, že ADLER opäť raz potvrdil, že je firmou „činu“: „Tešíme sa už na predvádzacie akcie, ktoré sme dohodli zrealizovať v najbližších týždňoch,“ vyjadril svoje nadšenie do budúcnosti Schiffthaler.

© adler-lacke.com