Regionálny šampión

Srdce spoločnosti ADLER bije vo Schwazi. Od svojho založenia v roku 1934 rodinný podnik bol a zostane zakorenený vo svojej tirolskej domovine.
14. 9. 2022

Tu sa každý rok vyrobí každý jeden z približne 22 000 000 kilogramov farieb a lakov, tu sa všetky produkty testujú v drsnom alpskom podnebí, tu nájde ADLER zamestnancov, ktorým koluje farba v žilách – a práve tu je ADLER k dispozícii ako spoľahlivý partner, keď je žiadaná podpora kultúrnych, športových a sociálnych projektov. Príkladný záväzok spoločnosti ADLER voči regiónu bol teraz ocenený Cenou tirolského regónu 2022. Týmto ocenením RegionalMedien Tirol ako organizátor oceňuje „iniciatívy a projekty, ktoré prispievajú k zlepšeniu kvality života v regiónoch“.

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 670 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 22 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com