Profesionálny partner pre povrchovú úpravu dreva

Výrobca okien WindowStar so sídlom v Planej nad Lužnicí v Českej republike používa výhradne kvalitné výrobky z Rakúska. Koniec koncov, spoločnosť vyrába vysokokvalitné okná a vchodové dvere pre spoločnosť ELK Fertighaus GmbH už od roku 1989 a pod vlastným názvom od roku 2010. Preto bolo riaditeľovi Ing. Michaelovi Janetschkovi okamžite jasné, na koho sa obrátiť, keď dostal požiadavku na komplikovanú povrchovú úpravu dreva. Áno, obrátil sa na ADLER, popredného rakúskeho výrobcu lakov, farieb a prostriedkov na ochranu dreva a dlhoročného partnera Window Star!
14. 1. 2021

Správne riešenie

„Išlo o 12 rokov starý drevený obklad domu zo smrekovca: fasáda bola ošetrená krycím produktom iného výrobcu, ktorý mal po niekoľkonásobnom prefarbení už príliš veľkú hrúbku filmu, čo nakoniec viedlo k rozsiahlemu odlupovaniu," hovorí Janetschek. Ale ADLER mal pre túto náročnú záležitosť funkčné tipy a správne riešenie: „Pomocou kefovacieho stroja bol celý starý náter odstránený až na drevo. Najprv medenou kefou, potom nylonovou kefou, pretože povrch bol po použití medenej kefy dôkladne vyčistený, ale bol veľmi hrubýo vláknitý. Pri obklade bolo veľmi zložité kefovanie povrchov medzier medzi jednotlivými lištami," vysvetľuje výkonný riaditeľ WindowStar. Kefovaný povrch bol potom dvakrát nateretý štetcom produktom Pullex Silverwood.

Slová chvály

„Výsledok je úžasný," hovorí s nadšením Janetschek. Každý, kto sa denne stará o najlepšiu kvalitu povrchu okien, je toto pre neho srdcová záležitosť. Hoci WindowStar nemal pre tento projekt priame zadanie, Janetschek bol tak nadšený, že nám poslal podrobnú fotodokumentáciu a slová chvály: „Ako dlhoroční spracovatelia oknárskych produktov ADLER, sme radi, že táto renovácie fasády ukázala, že ADLER je profesionálnym partnerom pre povrchovú úpravu dreva." Hovoríme: „Ďakujem!"

www.windowstar.cz

© adler-lacke.com