Presvedčivé povrchy, inovatívne technológie: ADLER na veľtrhu Ligna 2023

V roku 2023 sa výstavy Ligna, popredného svetového veľtrhu pre drevársky priemysel v Hannoveri, zúčastnilo 80 000 návštevníkov. A mnohí z nich sa zastavili aj v stánku ADLER, aby sa dozvedeli viac o trvalo udržateľných systémoch povrchovej úpravy, inovatívnych lakovacích technológiách a inšpiratívnych dizajnových nápadoch.
9. 6. 2023

Od USA po Nový Zéland, od Ázie po severnú Európu – publikum v stánku ADLER bolo viac medzinárodné ako kedykoľvek predtým. Niet sa čomu čudovať: o kvalite nízkoemisných vodouriediteľných lakov ADLER sa začalo hovoriť. Čoraz viac spracovateľov sa spolieha na ekologické nátery na vodnej báze a v ADLER nájdu nielen vysokokvalitné produkty, ale aj kompetentné školenia a rady pre proces prechodu na vodouriediteľné laky. Preto boli technici ADLER nielen na Ligna vo vlastnom stánku, ale aj u výrobcov nanášacích zariadení, kde priamo na lakovacej linke – naživo a farebne – predvádzali výkon vodouriediteľných lakov ADLER. „V priemyselných procesoch musia byť naše produkty a systémová technológia dokonale zladené, preto často úzko spolupracujeme s príslušnými výrobcami zariadení, aby sme spoločne vyvinuli optimálne riešenie pre zákazníka,“ vysvetľuje Reinhard Huber z ADLER Aplikačnej techniky.

Galéria vzoriek

Ale späť k stánku ADLER, ktorý sa prezentoval ako galéria vysokokvalitných vzoriek povrchov, ktoré vás vyzývali pozerať, cítiť a žasnúť. Nová technológia CrystalClear bola obzvlášť pútavou, hovorí Klaus Vettori, obchodný manažér pre medzinárodný priemysel okien a drevených konštrukcií spoločnosti ADLER: „S touto novou technológiou povrchovej úpravy môžeme dosiahnuť neuveriteľne prirodzený, krištáľovo čistý vzhľad drevených okien a vchodových dverí, čo je inak možné len pri olejovaných povrchoch – no zároveň s vysokou odolnosťou laku." Inšpiráciou boli nové trendové farby metalickej lazúry na drevo Lignovit Platin alebo kreatívne efektné lakované povrchy z nábytkárskeho sektora, pričom veľa ponúkli aj inovatívne technológie lakovania ako CCI, Excimer či digitálna tlač.

Veľká rozmanitosť

Sotva je na nejakom inom veľtrhu publikum také rozmanité ako na veľtrhu Ligna – stretávajú sa tu všetky sektory súvisiace s drevom ako materiálom. A v stánku ADLER bolo pre nich všetkých čo vidieť. Klaus Vettori a jeho tím sa obzerajú za rušnými a pestrými dňami na veľtrhu: „Jednou z veľkých predností spoločnosti ADLER je, že ponúkame kompletný sortiment povrchovej úpravy pre všetkých spracovateľov dreva – od stolárov a drevárov až po výrobcov priemyselných okien a nábytku. Túto silu sme opäť mohli úspešne preukázať na veľtrhu Ligna 2023!“

ADLER – V našich žilách prúdi farba

S približne 720 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 22 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com