Prémiová ochrana pre vaše okná:
ADLER stanovuje s Aquawood Diamond nový štandard

Okno to nemá od začiatku jednoduché: počas prepravy na stavbu, potom ide cez schodiská a - bohužiaľ, nie vždy bez poškodenia rohov a hrán. Pri omietaní stien sa náhodne maliar dotkne povrchu laku špachtľou alebo dopadne naň omietka. A keď je okno konečne na svojom mieste, na rám búši silný dážď, možno aj krupobitie. Rovnako okno dostáva zabrať aj pri silných poryvoch vetra. A vo vnútri? Znovu a znovu prichádza do kontaktu s lepkavými rukami detí a mastnotou. To je dôvod, prečo okná potrebujú ochranu. Preto spoločnosť ADLER vyvinula ešte silnejší a odolnejší systém povrchovej úpravy okien: Aquawood Diamond dokáže odolať aj tomu najväčšiemu namáhaniu - je pevný, stabilný a nepoddajný ako diamant!
7. 5. 2019

Namáhanie

„Okenné a posuvné dverové prvky sa stávajú čoraz väčšími, a preto aj ťažšími,“ vysvetľuje vedúci vývojového oddelenia spoločnosti ADLER pre povrchové úpravy okien Simon Leimgruber. Preto je takmer nevyhnutné, aby sa majitelia do nich zapreli pri otváraní alebo zatváraní rámu. Prirodzená mastnota rúk zostáva na dverách a ľahko prichádza aj k škrabancom. Náročnou skúškou pre takéto pre veľké prvky sú aj doprava a montáž - okná sú tak náchylnejšie na poškodenie. Na vonkajšej strane majú drevené okná stále extrémnejšie poveternostné podmienky. Veľké teplo, UV žiarenie, chlad, dážď a krupobitie sú obrovskou záťažou.

Tvrdý ako autolak

Pre zvládnutie týchto výziev sa spoločnosť ADLER spolieha na technológiu, ktorá sa už mnohokrát osvedčila, ale je novým prvkom v oblasti náterov na okná: Dvojzložkový náterový systém na báze vody, ktorý dosahuje extrémnu odolnosť pridaním tvrdidla. ADLER teraz ponúka špičkový 2-zložkový náterový systém pre okná. Lazúrovací aj krycí systém Aquawood Diamond dosahuje tvrdosť a trvácnosť porovnateľnú s autolakom. "Odolnosť je o 47 percent vyššia ako pri porovnateľných systémoch na okná," zdôrazňuje Leimgruber. Aquawood Diamond je zároveň vybavený extrémne vysokou trvalou elasticitou. Vynikajúca odolnosť voči krému a mastnotám robí okno s Aquawood Diamond obzvlášť odolným voči každodennému kontaktu. "Okrem toho sme zdvojnásobili priľnavosť za mokra, čo je dôvod, prečo aj vysoké zaťaženia vlhkosťou nemôžu ovplyvniť povrchovú úpravu," hovorí hrdo Leimgruber.

Krásny vzhľad

A v neposlednom rade Aquawood Diamond presviedča svojím krásnym vzhľadom, ktorý nie je ekvivalentom vysokokvalitného povrchu laku na nábytok: „Štruktúra s impregnáciou na báze vody Aquawood Primo, dvojzložkovým základným náterom/medzivrstvou Aquawood Diamond Sealer a prémiovým vrchným náterom Aquawood Diamond Top zaručuje dokonalé vykreslenie pórov a obzvlášť elegantný vzhľad,“ vysvetľuje Leimgruber. Základný náter/ medzivrstva a vrchný náter sú k dispozícii v lazúrovacej a krycej verzii, ktorá umožňuje obrovskú rozmanitosť dizajnu vo všetkých možných odtieňoch. Krásne, odolné, prémiové - Diamanty sú aj v oblasti okien "najlepším priateľom dievčaťa!"

© adler-lacke.com