Pôsobivé privítanie v novej vstupnej hale ADLER

Páni! Keď návštevníci vstúpia do novej recepcie v závode na farby a laky ADLER vo Schwaze, sú ohromení. Tak presvetlené, priateľské a vzdušné! Prvý dojem, ktorý neklame ani na druhý pohľad. Nedávno prestavaný a modernizovaný vstupný priestor odráža firemnú filozofiu. Čistá práca, čisté prostredie, najlepšie produkty, najlepšie služby! Tak pristupuje ADLER k práci v celom areáli továrne a aj tak dnes tradičná tirolská firma víta svojich zamestnancov, zákazníkov a návštevníkov každý deň!
11. 7. 2022

Na jednej lodi

Turniket, malý písací stôl, polička, pár krabíc a dve kreslá pre čakajúcich prichádzajúcich návštevníkov. To bol vstupný priestor vrátnice postavenej v roku 1974, na ktorom už jeho vek bolo vidieť. Vedenie ADLER sa preto rozhodlo priestor recepcie veľkoryso rozšíriť podľa plánov Stephana Hoinkesa (dreiplus architekti) v spolupráci s ATP architekten ingenieure, Innsbruck a premeniť ho na reprezentatívny uvítací priestor. A to by nebol ADLER, ktorý je v celej Európe známy ako špičkový odborník na povrchovú úpravu dreva, keby sa osobitná pozornosť nevenovala použitiu udržateľných materiálov a dizajnu povrchov! Na to bol osobne prizvaný veľmi špeciálny profesionál v oblasti povrchovej úpravy. Spoločnosť Holzmanufaktur und Vitrinenbau Auer z Innsbrucku, ktorá je odborníkom na mimoriadne ušľachtilé predmety upravené ADLERom, ako sú exkluzívne interiéry lodí alebo noblesná hotelová reštaurácia "Le Collectionneur" v Paríži, ktorá im urobila meno. Ale aj nároční súkromní zákazníci, ktorí oceňujú kvalitu, oceňujú know-how spoločnosti Auer.

Všetko, len nie obyčajné

Spoločne s architektom Hoinkesom, Auer a ADLER prišli s obzvlášť pôsobivým, jedinečným povrchovým dizajnom: „Vyskúšali sme mnoho vzorov a materiálov a nakoniec sme sa rozhodli pre obklady stien a skrine z miestnej jedle so stojacími letokruhmi. Drevo bolo najskôr kartáčované a potom natreté bielym vodouriediteľným lakom ADLER Bluefin Pigmores 4in1. Povrch sme potom obrúsili tak precízne, že tvrdé letokruhy boli zbrúsené, ale v dutine mäkkých letokruhov zostal biely lak. Potom sme zvýraznili tvrdé prstence pomocou vodouriediteľného moridla ADLER Positiv-Plus a nakoniec sme povrchy celoplošne natreli ADLER Bluefin Top-Antiscratch,“ hovorí Heinz Auer. Vrchná doska, taktiež z jedle, bola ľahko kartáčovaná a pre čo najprirodzenejší efekt dvakrát natretá ADLER PUR-Naturmatt. Svoje miesto si medzi nimi našiel s láskou ručne vyrobený model závodu ADLER, rovnako ako starostlivo zreštaurovaná, viac ako 70 rokov stará dánska dizajnová sada kresiel od senior manažérky Hermine Berghoferovej.

Kto má, môže

Srdcom prvého kontaktného miesta ADLER je pre všetkých prichádzajúci dlhý rohový stôl. S naozaj žiarivým, ADLERovo-červeným, vysoko lesklým povrchom, ktorý oživuje motto ADLER „V žilách nám prúdi farba“. Taký dokonalý povrch s vysokým leskom je vec len pre lakových profesionálov a samozrejme tie správne produkty ADLER. „Recepčný pult sme niekoľkokrát napenetrovali a prebrúsili na klavírny lak plničom ADLER Bluefin Isospeed a potom dvakrát nalakovali s ADLER Pigmopur sfarbeným do ADLER červenej. Potom sme to niekoľkokrát natreli Pigmotopom G100, obrúsili a ručne vyleštili,“ môže s istotou prezradiť Auer, pretože: „Samotné informácie o štruktúre povrchovej úpravy sú pre ale pre veľa ľudí zbytočné, lakovanie a zvlášť vyhotoviť vysoko lesklý povrch, to sa jednoducho musí vedieť,“ hovorí s úsmevom. Ktokoľvek, kto chce nielen vedieť, čo na ňom je, ale aj ako sa to robí, je v ADLER vždy vítaný - a to nielen v novej recepcii!

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 670 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 22 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com