Polycolor 2K SQ od ADLERu: Vysokokvalitná povrchová úprava pre farebné plastové okná

Výrobcovia okien sa môžu tešiť: konečne môžu svojim zákazníkom ponúknuť kvalitnú povrchovú úpravu farebných plastových okien. ADLER, popredný rakúsky výrobca farieb, lakov a produktov na povrchovú úpravu okien, uvádza na trh svoj vlastný systém na lakovanie plastových okien. Pretože nič nie je lepšie ako lakovaný povrch! „Nový Polycolor 2K SQ pre vylepšenie PVC okien vyniká svojou vysokou tvrdosťou a odolnosťou proti poškriabaniu a zaručuje veľmi dlhú životnosť. Na rozdiel od fólií alebo farebných plastov povrch nestráca farebnosť. Okno sa dá vyčistiť obzvlášť ľahko a dôkladne,“ hovorí vedúci vývoja spoločnosti ADLER Rainer Troppmair, ktorý zdôrazňuje výhody tohto inovatívneho systému.
24. 6. 2019

Prajete si ...

Túžbu dopriať plastovým oknám alebo vchodovým dverám kvalitný lakovaný povrch, opakovane vniesli do spoločnosti ADLER renomovaní výrobcovia okien. Farebné okná a vchodové dvere sa v modernej architektúre stávajú čoraz obľúbenejšími a okrem kvalitných lakovaných drevených okien ponúka väčšina výrobcov lacnejšiu alternatívu - plastové okná. Z hľadiska kvality povrchu však museli prijať kompromisy. Farbené plasty ľahko na slnku blednú alebo žltnú. Fóliový variant je však oproti tomu zaujímavý iba pri veľkom množstve. Z tohto dôvodu veľa zákazníkov zvyčajne považuje biely most, ktorý zostáva v strede okna, za rušivý. Okrem toho čistenie fóliových okien často vedie k neuspokojivým výsledkom. „Je ťažké odstrániť nečistoty,"  hovorí Troppmair. Úplne odlišné to je však s lakovaným povrchom. Tak prečo len nesiahnuť po striekacej pištoli alebo pustiť okno cez striekaciu kabínu, mnohí výrobcovia boli zvedaví.

... hráme sa

V spoločnosti ADLER je zákazník naš pán. Preto tirolský výrobca lakov nemusel byť dlho dopytovaný a všetky svoje know-how začlenil do inovatívneho nového náterového systému: Polycolor 2K SQ je dvojzložkový systém na báze vody pre dosiahnutie tej najvyššiej mechanickej a chemickej odolnosti. Produkt je doplnený výnimočným produktom: špeciálne vyvinutý aktivátor Polyactive SB optimálne pripravuje plastový podklad na povrchovú úpravu. Čistiaca a odmasťovacia látka vďaka svojmu antistatickému účinku slúži ako ideálne spojivo. Takže farebná vrstva Polycolor odolá aj bombe!

Nepredstaviteľné možnosti

Aplikácia je pre výrobcov úplne nekomplikovaná, ale v dizajne otvára úplne nové možnosti: môže byť splnená každá požiadavkačo sa farby týka, či už RAL alebo NCS odtieňov. Pridanie rôznych pást umožňuje dokonca textúrované povrchy. Okrem toho môže byť farba vybavená špeciálnou funkciou proti zahrievaniu Anti-heat, ktorá výrazne znižuje povrchovú teplotu na priamom slnečnom svetle, a tak bráni obávanej deformácii pri plastových oknách. A v neposlednom rade aj extrudované tesnenia môžu byť lakované okamžite po teste adhézie!

SKZ Certifikát

Vynikajúca kvalita systému Polycolor bola nedávno potvrdená úplne jednoznačne: Renomované centrum plastov SKZ testovalo a certifikovalo náter na odolnosť voči poveternostným vplyvom, farebnú stabilitu a zníženie zahrievania profilov.

Pri nanášaní náterov sa môžu výrobcovia drevených alebo plastových okien spoľahnúť na ADLER na 100 %!

© adler-lacke.com