Oleje Legno od ADLER prinášajú prírodu do obývacej izby

Či už na veľtrhoch interiérového dizajnu alebo v najnovších kolekciách výrobcov nábytku: trend prirodzených povrchov je stále aktuálny. Nábytok a okná, podlahy a schody z dreva vnášajú do domu prírodu a zaisťujú vrelú a priateľskú atmosféru. V súčasnej dobe sú obzvlášť žiadané olejované povrchy, pri ktorých prírodný materiál vykazuje svoje silné stránky: vysokokvalitné oleje zaisťujú mäkký, zamatový pocit a zdôrazňujú silný charakter dreva. Pre všetkých fanúšikov olejovaných povrchov má ADLER dobrú správu: ďalej vyvíjaná a o nové produkty doplnená produktová línia Legno, ponúka perfektné oleje alebo vosky na všetky účely splní každé želanie.
28. 1. 2021

To najlepšie z dvoch svetov

Olejované povrchy sú často považované za menej odolné voči chemickému a mechanickému zaťaženiu. To však neplatí pre nový ADLER Legno Dura-Öl. Vysokokvalitný olej kombinuje to najlepšie z dvoch svetov: spája prirodzený vzhľad a dojem naolejovaného povrchu s odolnosťou laku. S Legno Dura-Öl sa môžete vydať do oblastí, s ktorými si iné oleje nedokážu poradiť: v kuchyniach, na pracovných doskách, interiérových dverách a dokonca aj na podlahách alebo schodoch. Okrem toho boduje enormnou jednoduchosťou použitia: olej možno nanášať ručne štetcom, valčekom alebo dokonca nastriekať. Vytretie oleja nie je nutné, postačujú dve aplikácie s ľahkým hladkým brúsením. To šetrí čas a zaisťuje efektívny pracovný postup.

Jemný a čistý ako príroda

ADLER Legno Aqua-Öl: tak sa volá nová ekologická hviezda v rodine Legno. Prvý olej na vodnej báze v línii ADLER sa vyrába na báze obnoviteľných surovín a bol mu udelený certifikát udržateľnosti Cradle to Cradle. Olej zaisťuje nielen zdravú vnútornú klímu, ale aj čisté svedomie voči prírode. Vďaka receptúre na báze vody Legno Aqua-Öl takmer nehorí a je skoro bez zápachu. Vďaka tomu je ideálny na interiérový nábytok, obloženie stien a ďalšie vnútorné vybavenie s malou mierou namáhania.

Oleje pre všetky prípady

Rad Legno od popredného rakúskeho výrobcu náterových hmôt však ponúka oveľa viac: napríklad osvedčený olej Legno-Öl, ktorý boduje obzvlášť rýchlym schnutím; veselé farby Legno-Color pre pestré akcenty; alebo Legno-Zirbenöl s jedinečnou vôňou borovice. K dispozícii je tiež vhodné profesionálne príslušenstvo pre nanášanie a brúsenie, rovnako ako vysokokvalitné ošetrovacie a čistiace prostriedky - aby naolejované povrchy aj po rokoch vyzerali elegantne a prirodzene, ako by boli čerstvé z lesa.

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 630 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, dodnes rodinný podnik, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Každoročne opúšťa továreň vo Schwazi 18 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwaze a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 25 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna.

© adler-lacke.com