Ochrana životného prostredia začína vo vašich domovoch

5. júna slávime Svetový deň životného prostredia. Preto si myslíme, že je správny čas sa zamyslieť nad tým, ako môže každý z nás urobiť svoju vlastnú spotrebu udržateľnejšiu. Je to možné napríklad s ekologickými farbami a lakmi z rady ADLER green.
2. 6. 2021

Zelené produkty pre domácich majstrov a profesionálov

Ekologicky pestované ovocie a zelenina, potraviny z obchodov so zdravou výživou, fair-trade oblečenie - ekologicky uvedomelí spotrebitelia majú v súčasnosti široký výber rôzneho tovaru. Prečo teda nepoužívať aj ekologické produkty pre domácich majstrov? U popredného rakúskeho výrobcu farieb ADLER nájdu profesionáli a domáci majstri ekologické povrchové úpravy pre všetky svoje projekty - od terasy po detskú izbu, od oleja na drevo až po laky pre kutilov. Spoločnosť ADLER vytvorila novú líniu green s obzvlášť udržateľnými farbami a lakmi. Produkty z green sortimentu neobsahujú látky, ktoré sú škodlivé pre životné prostredie alebo pre zdravie. Všetky produkty sú stopercentne klimaticky neutrálne a vyrábajú sa v Tirolsku - v kvalite ADLER, ktorá je profesionálne a nezávisle testovaná a certifikovaná.

Ochrana životného prostredia v celom dome

Vedeli ste, že môžete ušetriť takmer 400 kg emisií CO2, ak sa pri stavbe rodinného domu spoliehate na ekologické produkty od spoločnosti ADLER? Udržateľný farebný olej na drevo Pullex Aqua-Terra na fasáde nepretržite zabezpečuje krásny a prirodzený vzhľad. Záhradný nábytok, búdy pre psov alebo kŕmidlá pre vtáky možno tiež chrániť pred vetrom a počasím pomocou Pullex Aqua-Terra. Steny v interiéri zažiaria čisto bielo vďaka netoxickej a nealergizujúcej farbe na steny Aviva Terra-Naturweiß. Pre vnútorné obloženie stien má ADLER vo svojom sortimente vodouriediteľnú lazúru na drevo Lignovit Interior UV100 so silným účinkom proti žltnutiu dreva a olej Legno Aqua-Öl, ktorý dodáva nábytku v spálňach alebo detských izbách prirodzený vzhľad a ohmat.

Udržateľné od A do Z

Čo to vlastne znamená „udržateľné farby a laky“? Rainer Troppmair, vedúci vývoja lakov na okná a stavby v spoločnosti ADLER, vysvetľuje: V spoločnosti ADLER začína udržateľnosť vstupnými surovinami a končí výrobou a balením: väčšina našich zelených produktov je na vodnej báze - takto sa vyhneme rozpúšťadlám, ktoré sú škodlivé pre životné prostredie a zapríčíňujú emisie škodlivín v ovzduší. Vodouriediteľné produkty sa navyše používajú oveľa príjemnejšie a sú zdravšie. Mnoho ekologických produktov má vysoký podiel obnoviteľných surovín, takže ušetríme aj veľké množstvo ropy. Ekologické produkty neobsahujú ani iné toxíny alebo karcinogénne látky. A výrobný proces? Ten nie je o nič menej udržateľný, vysvetľuje vedúci výroby Romed Staggl: Vo Schwazi sme postavili najmodernejšiu továreň na laky na báze vody v Európe, v ktorej vyrábame obzvlášť energeticky úspornou metódou. Naše centrum ochrany životného prostredia a recyklácie zabezpečuje, že vzduch a voda zostanú čisté. Aj naše obaly na náterové hmoty možno zbierať a recyklovať - ​​pre niektoré naše farby na steny dokonca používame nádoby vyrobené z recyklovaného materiálu. Dodáva generálna riaditeľka spoločnosti ADLER Andrea Berghoferová. Heslo, ktoré sme vytvorili pred mnohými rokmi: čistá práca - čisté prostredie, dnes platí viac než kedykoľvek inokedy - naše farby a laky zaručujú nielen najvyššiu kvalitu, ale aj čisté svedomie voči nášmu prostrediu!

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 630 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 21 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com