Ocenenie za inováciu pre ADLER Abramotion na Wiener Fensterkongress (viedenskom oknárskom kongrese)

Prvý senzitívny brúsny robot pre oknársky priemysel, ADLER Abramotion, stále vyvoláva senzáciu. Po tom, čo revolučný nový výtvor od rakúskeho výrobcu lakov už získal tirolskú cenu za inováciu, získal teraz aj ocenenie WFK.Award v kategórii Inovácie na viedenskom oknárskom kongrese. Predajca ADLER pre oknársky priemysel, Richard Mölk, má radosť z takého dažďa ocenenia. Čo dažďa - chumelice! Pretože okrem víťazného certifikátu získali víťazi aj originálnu viedenskú snežiacu guľu.
6. 7. 2022

Zbohom, brúsny prach

High-tech pomocník ADLER Abramotion vyvinutý spoločnosťou ADLER spoločne s dvoma partnermi z oblasti robotiky zbavuje výrobcu okien časovo náročného a zdĺhavého procesu brúsenia. Zamestnanci už nemusia túto prácu vykonávať ručne, ale namiesto brúsnej hubky im stačí vziať do ruky diaľkový ovládač. Kamerový systém sníma povrch okna a necháva robotické rameno vybavené dvoma rôznymi brúsnymi hlavami kĺzať presne a citlivo po povrchu. Citlivo? Áno, je to tak! Abramotion reguluje všetky parametre, ako je rýchlosť a kontaktný tlak v reálnom čase - je ako robot s citlivými prstami. A vďaka integrovanému odsávaniu dajte zbohom brúsnemu prachu!

Lepšie procesy

Pretože brúsenie tvorí veľkú časť prác počas povrchovej úpravy a rozhodujúcim spôsobom prispieva k dokonalému povrchu, ADLER, ako popredný výrobca farieb, sa s týmto problémom vysporiadal a zožal nadšené reakcie. Nielen zákazníci sú ohromení, ale aj viedenský oknársky kongres, ktorý sa konal v rakúskom hlavnom meste na konci júna, bol nadšený sľubným vývojom. ADLER Abramotion získal hlavnú cenu v kategórii Inovácie. „Teší nás toto ďalšie potvrdenie našej snahy pomôcť výrobcom okien dosahovať efektívnejšíie procesy, lepšie výsledky a zdravšie pracoviská,“ ďakuje Mölk za veľkú poctu.

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 670 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 22 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com