Nové zariadenie, lepší servis

Aplikačná technika od spoločnosti ADLER nie je len miestom, kde sa nové zloženia farieb testujú v praktických podmienkach. Podporuje tiež zákazníkov pri plánovaní a nastavovaní ich náterových systémov. S cieľom ďalšieho zlepšovania tejto služby rozšírila spoločnosť ADLER svoj strojový park o systém excimer.
21. 1. 2020

Extrémne nízky lesk a extrémne odolný povrch: excimérová technológia robí to, čo bolo dlho považované za protichodné. Proces je tak jednoduchý, ako je dômyselný: náterový film je ošetrený krátkovlnným žiarením v neprítomnosti kyslíka. Excimerové lúče spôsobujú mikroohýbanie vrchnej vrstvy laku: nie je ani viditeľné, ani vnímateľné, ale vďaka odrazu svetla zaisťuje dokonale matný vzhľad. Výhody sú zrejmé: matný stupeň lesku od G3 do 20 bez matovacích látok a extrémne odolný proti poškriabaniu, chemicky odolný a tvrdý povrch, ako ste zvyknutí u UV lakov - a to s maximálnou spoľahlivosťou procesu.

Dokonalo matné

Vývojový tím spoločnosti ADLER sa touto inovatívnou technológiou povrchovej úpravy zaoberá už niekoľko rokov. Vďaka týmto skúsenostiam môžeme našim zákazníkom zaručiť nielen to najlepšie poradenstvo, ale tiež tie správne nízkoemisné UV nátery, hovorí vývojový manažér Reinhard Berghofer-Guem. Týmto spôsobom by mal byť sortiment bezfarebných a pigmentovaných excimerových lakov postupne rozširovaný pre ďalšie typy aplikácií a nanášanie. V aplikačnej technológii ADLER zohráva ústrednú úlohu nový excimerový systém: nové receptúry môžu byť rozsiahlo testované v praktických podmienkach a tento systém tiež umožňuje zákazníkom pomôcť naplánovať si svoj vlastný excimer. Laboratórny systém má niekoľko premenných zdrojov žiarenia, ktoré je možné usporiadať v ľubovoľnom poradí. Týmto spôsobom možno realisticky simulovať všetky mysliteľné procesy a nastavenia. To nám umožňuje optimálne podporovať našich zákazníkov pri plánovaní ich systému na excimerový, vysvetľuje Reinhard Huber, vedúci aplikačnej technológie ADLER pre nábytkársky priemysel. V laboratórnych podmienkach je možné procesy ideálne koordinovať s plánovanou štruktúrou povrchovej úpravy, aby sa dosiahol čo najlepší konečný výsledok.

Pokiaľ ide o optimalizáciu procesov a nájdenie vhodných riešení, sú tým správnym kontaktom naši skúsení zamestnanci!

Viac informácií o excimerovej technológii nájdete tu!

© adler-lacke.com