Maximálna transparentnosť s CrystalClear-Technology od ADLER

S novou technológiou CrystalClear-Technology dosahuje rakúsky výrobca farieb ADLER nový míľnik v lakovaní okien: CCT umožňuje krištáľovo čistú transparentnosť v kombinácii s vysoko účinnou ochranou pred svetlom a najlepšou kvalitou povrchu.
27. 3. 2023

Každý kus dreva má svoj osobitý charakter. Jeho farba, zrnitosť a vzor pórov sú jedinečné ako odtlačok prsta človeka. Zachovanie tohto prirodzeného vzhľadu je pochopiteľne prianím mnohých staviteľov. Každý, kto si zakladá na vysokokvalitnom materiáli na oknách, ako je drevo, ho chce tiež predviesť v plnej kráse! Doteraz to však bolo možné len v obmedzenej miere: pri vysoko transparentných povrchových úpravách okien nutne dochádzalo k žltnutiu alebo vyblednutiu. Systémy povrchovej úpravy, ktoré pôsobia proti tomuto zafarbeniu, majú výrazne nižšiu transparentnosť. Z tohto dôvodu sa mnohí výrobcovia spoliehajú na oleje – so všetkými výhodami aj nevýhodami: je dobre známe, že naolejované povrchy menej chránia pred poveternostnými vplyvmi či mechanickým namáhaním, čo často vedie k problémom. Okrem toho sa o naolejované povrchy treba starať v pravidelných intervaloch 6 až 12 mesiacov – komplexná údržba, ktorá sa podľa skúseností často zanedbáva. Popredný rakúsky výrobca farieb ADLER však teraz konečne ponúka riešenie: Nová technológia CrystalClear-Technology (CCT) spája krištáľovo čistú brilantnosť s vysoko účinnou ochranou pred svetlom a dokonalou kvalitou povrchu, na ktorú sú spracovatelia zvyknutí pri prémiových lakoch ADLER.

Jedinečný balíček ochrany pred svetlom

Receptom na úspech novej technológie CCT je jedinečný balík ochrany pred svetlom, ktorý vyvinul tím v laboratóriu ADLER vedený manažérom vývoja Dr. Simonom Leimgruberom. „Skombinovali sme rôzne UV absorbéry tak, aby sme dosiahli najlepšiu možnú ochranu v celom rozsahu vlnových dĺžok viditeľného a neviditeľného žiarenia,“ hovorí Dr. Leimgruber. To je dôležité najmä pri dubových oknách: bežné svetelné stabilizátory chránia len pred UV žiarením – ale proti obávanému vyblednutiu duba nič nezmôžu. Nová vysokovýkonná ochrana pred svetlom od ADLER na druhej strane veľmi cielene pohlcuje aj časti viditeľného svetelného spektra – zabraňuje tak žltnutiu smreka, borovice či jedle, ako aj vyblednutiu duba. Balík ochrany pred svetlom má len minimálne samozafarbenie – autentický, vysoko kontrastný charakter dreva je zachovaný až po póry.

Samozrejme bez kompromisov

Jedinečná technológia CCT je dostupná pre 1-zložkový systém povrchovej úpravy na okná Ligno+ a 2-zložkový systém povrchovej úpravy na okná Aquawood Diamond. Drevo sa najskôr úpraví vhodným základným náterom pre dub, smrekovec alebo smrek, borovicu a jedľu. Nakoniec sa po medzivrstve nanáša vysoko transparentná vrchná vrstva, ktorá zaisťuje absolútne odolný povrch a dlhotrvajúcu ochranu pred svetlom. „S technológiou CrystalClear-Technology sme dosiahli skutočný míľnik,“ vysvetľuje hrdý Dr. Leimgruber. „Po prvýkrát je teraz možné povrchovo upraviť okná s maximálnou transparentnosťou a v nekompromisnej kvalite povrchu – to znamená, že môžeme ponúknuť vysokokvalitné kompletné riešenie pre súčasný trend smerom k prírodnému vzhľadu dreva."

Produkty dostupné s technológiou CCT

Aquawood Primo A3

Aquawood Primo A4

Aquawood Diamond

Všetky podrobnosti k inovatívnej technológii CrystalClear-Technology (CCT) nájdete v katalógu Povrchové úpravy okien.

ADLER – V našich žilách prúdi farba

S približne 720 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 22 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com