Lazúry na drevo ADLER získali Rakúske ekologické označenie „Cradle to Cradle“

ADLER bol odjakživa priekopníkom vo veciach životného prostredia - a najmä v posledných mesiacoch sme v tomto smere svedkami viacerých ekologických míľnikov: Od roku 2018 je ADLER 100 %-ne klimaticky neutrálny. Viaceré inovatívne produkty sú vyrábané v súlade s princípom „Cradle to Cradle“ s dôrazom na šetrenie zdrojových materiálov. A teraz sa už môžu rakúskym ekologickým symbolom pýšiť aj lazúry na drevo do interiéru.
12. 7. 2018

Hundertwasserov symbol

Rakúske ekologické označenie je zárukou produktov priateľských k životnému prostrediu. Známy symbol od Friedensreicha Hundertwassera môžu na svoje označenie používať len produkty, ktoré vyhovujú najvyšším ekologickým, zdravotným a kvalitatívnym štandardom. Obzvlášť pre oblasť interiérov, kde trávime až 90 % nášho života, platia mimoriadne prísne kritériá: ovzdušie v interiéri bez takmer žiadnych škodlivých látok je dôležitým predpokladom pre zdravie a pohodu. S ADLER Lignovit Interior UV 100 a jeho obdobou pre domácich majstrov ADLER Innenlasur UV 100 spĺňa povrchová ochrana dreva pre interiér a obloženia stien po prvýkrát v ekologickom smere vysoké požiadavky:  obe tieto paropriepustné lazúry na báze vody neobsahujú žiadnu chemickú ochranu dreva, čím garantujú zdravé prostredie v miestnosti. Okrem toho uchovávajú prirodzenú krásu svetlých ihličnatých drevín, pretože spoľahlivo chránia smrek, smrekovec a iné ihličnaté drevo pred farbu meniacimi vplyvmi UV žiarenia, a tak im prepožičiavajú ušľachtilý vzhľad na dlhú dobu.

Všetko pre interiér

ADLER Lignovit Interior UV 100 a ADLER Innenlasur UV 100 sú teda prvé nátery na drevo, ktoré presvedčili „ekologickú“ komisiu - nie sú to však ani zďaleka prvé produkty tirolského producenta náterových systémov, ktoré sa môžu pochváliť týmto označením: Už v roku 2013 získali spomínaný certifikát viaceré maliarske farby do interiéru. Hrdými nositeľmi Hundertwasserovho symbolu sú aj tieto produkty: Aviva Home-Weiß, Aviva Strong-WeißAviva Europlus-WeißAviva Tiromin-Weiß a Aviva Top-Weiß 2in1Aviva Ultra-Weiß a najnovší prírastok v rodine ADLER Mineralfarbe. Či na drevo alebo na omietku - s ADLERom ste pri všetkých náterových prácach v dome na strane životného prostredia!

© adler-lacke.com