Kvantový skok z hľadiska doby spracovateľnosti: nový Aqua-Hardener PRO od ADLERu

Malá plechovka, veľký efekt: tužidlo dodáva 2K náterovým systémom odolnosť, ktorú potrebujú, aby odolali vetru a počasiu, nárazom a poškriabaniu, a poskytuje im vysokú úroveň odolnosti voči krémom a tukom. Okrem mnohých výhod, pokiaľ ide o kvalitu povrchu, majú 2K náterové systémy tiež jedno hlavné obmedzenie: dobu spracovateľnosti. Časové okno, v ktorom môžete lak spracovať, je u kvalitných tužidiel často len dve hodiny alebo aj menej. Aspoň doteraz. Pretože s novým Aqua-Hardener PRO vytvára ADLER skutočnú revolúciu v povrchovej úprave okien a vchodových dverí: ešte odolnejší a krajší povrch. Vysoký výkon, perfektné spracovanie. Ekologickejšie receptúry. Ale predovšetkým: doba spracovateľnosti viac ako osem hodín.
22. 6. 2021

Flexibilný a mnohostranný

Laboratórium ADLER bolo vždy dobrou adresou, pokiaľ ide o inovatívne a praktické riešenia pre dokonalý povrch. S novým Aqua-Hardener PRO poskytuje ADLER opäť senzačný nový vývoj: „Naše nové tužidlo znamená skok v oblasti flexibility a všestrannosti procesu spracovania,“ hovorí Dr. Simon Leimgruber, vývojový manažér pre nátery okien v spoločnosti ADLER. S dobou spracovateľnosti dlhšou ako osem hodín možno 2-zložkové lakovacie systémy používať počas celého pracovného dňa. Vzhľadom na to, že farba neželatínuje, možno ju použiť na všetky bežné náterové systémy bez obáv - dokonca aj na tie, ktoré sú v skutočnosti navrhnuté iba pre 1-zložkové systémy. Okrem toho náter vyniká výbornou brúsiteľnosťou a veľmi dobrým rozlivom. A pretože je tužidlo vyrábané podľa receptúry bez izokyanátov, je obzvlášť bezpečné a ľahko spracovateľné.

Nové perspektívy

A konečný výsledok? Je to vidieť: „V porovnaní s inými tužidlami poskytuje Aqua-Hardener PRO obzvlášť vysokú úroveň lesku a krásne zvýraznenie pórov,“ vysvetľuje Leimgruber. Tužidlo navyše zaručuje chemickú a mechanickú odolnosť a tvrdosť, na aké sú užívatelia výrobkov ADLER zvyknutí - „z hľadiska trvalej pružnosti a priľnavosti za mokra je tužidlo dokonca o krok vpred pred porovnateľnými výrobkami,“ zdôrazňuje Leimgruber. V prvom kroku je nový Aqua-Hardener PRO určený pre osvedčený okenný systém náterov Aquawood od spoločnosti ADLER; možno ho tiež použiť s ADLER Polycolor 2K SQ na náter okien z PVC alebo hliníka. Ale pri tom by nemalo zostať: „Jedinečná formulácia Aqua-Hardener PRO otvára úplne nové perspektívy ďalšieho vývoja nášho 2K sortimentu,“ vysvetľuje Leimgruber. „V našom laboratóriu pracujeme naplno, aby sme využili plný potenciál tejto inovatívnej technológie - nechajte sa prekvapiť!“

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 630 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 21 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com