Hviezdy lakovania v Baseli

„Lepšie to už nebude!“ Aj týždeň po skončení veľtrhu dreva v Baseli je Christian Benz, švajčiarsky generálny riaditeľ popredného rakúskeho výrobcu farieb ADLER, nadšený: „Nikto v našom tíme nepamätá, že by bola v Baseli tak úspešná výstava - od prvého dňa veľtrhu. Náš stánok bol nabitý zákazníkmi a zúčastnenými stranami. “ Niet divu: Každý, kto hľadá dokonalý náter na drevo, určite nájde to, čo hľadá v ADLERi - niečo, čo sa už dávno rozšírilo aj vo Švajčiarsku.
29. 10. 2019

Matný zlatý klinec

Absolútnym bestsellerom na stánku ADLER bol opäť Bluefin Pigmosoft, hlboko matný nábytkový lak so samoregeneračnými schopnosťami: povrch je chránený pred nevzhľadnými odtlačkami prstov a odleskami, takmer magicky miznú malé stopy každodenného života - stačí zotrieť vlhkou handričkou a povrch vyzerá znovu ako nový. Okrem toho ADLER zažiaril aj s novým prémiovým náterovým systémom Aquawood Diamond na drevené okná a veľkolepými kovovými efektmi, ktoré zmenia nábytkové povrchy na vzácny kov. A tí, ktorí už dnes hľadajú technológiu nanášania náterových hmôt zajtrajška, nebudú v ADLERi sklamaní: od excimerovej technológie až po digitálnu tlač má ADLER nielen veľa know-how, ale aj tie správne produkty.

Kto lakuje lepšie?

Skutočným magnetom pre publikum sa ukázala byť virtuálna maliarska kabína, ktorú ADLER zriadil na veľtrhu Holz v Baseli: vybavení digitálnymi okuliarmi a digitálnou maliarsku pištoľou sa viac ako 200 návštevníkov zúčastnilo maliarskeho duelu. Na dosiahnutie optimálnej a rovnomerné aplikácie produktu so správnou hrúbkou bola potrebná presnosť a cit. Najlepší maliari sa môžu tešiť na hodnotné ceny, ktoré im budú odovzdané v niekoľkých najbližších týždňoch. A ešte jeden víťaz oslavoval v Baseli: mladý tesár Dino Hediger, ktorý sa naučil svojmu remeslu u zákazníka ADLER, vo firme Lindauer AG v meste Steinen (Švajčiarsko), bol vybraný ako mladá tesárska hviezda v Baseli na výstave Holz. Porotu presvedčil svojim Töggelikastenem (stolným futbalom), ktorý vyrobil kompletne bez lepidla z javorového a hruškového dreva. Gratulujeme!

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 620 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, dodnes rodinný podnik, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 18 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwaze a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 25 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 stopercentne uhlíkovo neutrálna.

© adler-lacke.com