Efektívne spracovanie na akomkoľvek povrchu: Aviva Home-Weiß Plus od spoločnosti ADLER

Stavebné či rekonštrukčné práce sú takmer dokončené, všetky steny sú omietnuté a škáry medzi sadrokartónovými panelmi sú úhľadne vyplnené. Chýba už len posledný krok ku šťastiu: čisté, dokonca biele steny, ktoré zaisťujú jasnú a priateľskú klímu v miestnosti. Popredný rakúsky výrobca farieb ADLER vyvinul novú farbu do obytných priestorov Aviva Home-Weiß Plus pre dokonalý náter na akomkoľvek podklade. Ekologická farba na steny sa vyznačuje nielen vysokou krycou schopnosťou a nekomplikovanou aplikáciou, ale má aj špeciálne plus: vďaka svojmu úplne novému zloženiu je možné interiérovú farbu natrieť aj priamo na sadrokartón bez základného náteru. To ušetrí časovo náročný pracovný krok a zaistí homogénny povrch na každom podklade.
19. 8. 2021

Efektívna a šetrná k životnému prostrediu

Pri bežných disperziách musia byť sádrokartónové steny pred nanesením prvého náteru základované. „Problémom nie je ani tak samotný sadrokartón, ale vyplnené škáry medzi nimi,“ pozná vývojár náterov na steny Christoph Geisler z laboratória ADLER. „Tmelová hmota, podobne ako vysoko nasiakavá malta alebo sadrové omietky, sa musia najskôr spevniť špeciálnym základným náterom, aby sa vytvoril rovnomerný a stabilný podklad.“ Pri Aviva Home-Weiß Plus tento krok nie je nutný - šetrí sa nielen čas, ale aj peniaze. Bez ohľadu na to, či ide o omietku, sadru alebo betón: Aviva Home-Weiß Plus je možné nanášať priamo na podklad - „Pri sadrokartóne je dôležité len to, aby boli spoje vopred dobre vybrúsené a ostránený prach,“ vysvetľuje Christoph Geisler. Vďaka svojej vynikajúcej krycej schopnosti a jednoduchému spracovaniu je dokonalá matná biela na stenách zaručená. A čo je najlepšie: Aviva Home-Weiß Plus je vyrábaná podľa obzvlášť ekologickej receptúry, bez rozpúšťadiel alebo zmäkčovadiel a plnená do ekologických nádob z recyklovaného plastu. Farba do obytných priestorov, ktorá bola ocenená rakúskou environmentálnou značkou, zaisťuje klímu v miestnosti bez škodlivín a útulnú atmosféru medzi vašimi štyrmi stenami.

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 630 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 21 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com