„Doorscape“: Zapojte sa do architektonickej súťaže na vstupný priestor

Talianska spoločnosť Oikos Venezia vyrába designové vchodové dvere už viac ako 20 rokov - v neobvyklom dizajne, s dokonalým remeselným spracovaním a s vysoko kvalitnými povrchovými úpravami od ADLER. Oikos teraz vyhlasuje medzinárodnú architektonickú súťaž „Doorscape“: Inovatívne projekty na riešenie vstupných priestorov je možné podávať na www.doorscape.eu do 15. januára 2023. Víťaz, ktorého vyberie odborná porota, sa môže tešiť na hlavnú cenu 10 000 eur.
2. 9. 2022

Dialóg vstupného priestoru

Vstupný priestor je centrálnym kultúrnym priestorom každej budovy. Dvere zachovávajú intimitu interiéru a chránia obyvateľov domu. Na prahu sú vítaní návštevníci a hostia. A konečne, vchod tiež tvorí architektonickú výpoveď a sprostredkováva prvý dojem z konceptu a designu budovy. V rámci súťaže „Doorscape“, ktorú Oikos a Fondazione Querini Stampalia zahajujú spoločne s ADLER a ďalšími partnerskými spoločnosťami, sú architekti, návrhári a dizajnéri aj študenti architektúry a dizajnu pozvaní, aby diskutovali o vstupnom priestore v jeho rôznych kultúrnych a funkčných aspektoch, jeho funkcii medzi prístupnosťou a ochranou. Prihlásené projekty posúdi a vyhodnotí odborná porota, ktorej predsedá Michele De Lucchi a jeho tím z architektonickej firmy AMDL Circle v Miláne. Víťazný projekt bude ocenený finančnou odmenou vo výške 10 000 eur a bude tiež predstavený na Medzinárodnom bienále architektúry v Benátkach 2023. Prihlášky môžete stále posielať, a to do 15. januára 2023 na www.doorscape.eu.

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 670 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 22 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com