Dokonalá povrchová úprava aj na problematických drevených podkladoch vďaka novej technológii ADLER

Aqua-Isoprimer CT PRO. Znie to zložito. Ale nie je. Naopak – nový izolačný základný náter na vodnej báze od spoločnosti ADLER uľahčuje maliarom a lakovačom prácu, najmä na problematických podkladoch.
24. 5. 2023

Aqua znamená voda – a práca so systémami na vodnej báze je pre maliarov na dennom poriadku! Menší zápach, väčšia udržateľnosť a užívateľská prívetivosť hovorí jasne v prospech vodouriediteľných farieb. Vodouriediteľné systémy však niekedy dosiahli svoje limity, najmä na ťažkých podkladoch, ako je silne zažltnuté drevo. Preto popredný rakúsky výrobca farieb ADLER vyvinul produkt, ktorý sa osvedčil ako riešenie problémov pre všetky druhy farieb na drevo.

Alternatívne izolačné technológie

Nový Izoprimer robí presne to, čo sľubuje: izoluje a impregnuje. Ale lepšie ako ktorýkoľvek iný! Pretože jeho tajomstvo sa nazýva CT: skratka znamená Cationic Technology. Táto alternatívna metóda izolácie využíva najmodernejšie poznatky chémie, aby sa zbavila aj odolných škvŕn: „Obtiažne izolovateľné extraktívne zložky dreva – napríklad degradovaný lignín alebo tanín – ale aj škvrny od vody, sadzí alebo nikotínu sú obvykle aniónové alebo polárne, teda záporne nabité. Bol preto doplnený katiónovými, t.j. kladne nabitými časticami. Je známe, že opačne nabité póly sa vzájomne priťahujú, a tak sa nečistota viaže na spojivo. Tým sa zabráni prenikaniu škvŕn do vrchného náteru," vysvetľuje Dr. Markus Fessler, vedúci vývojovej skupiny pre nátery okien a budov pre obchod a priemysel v laboratóriu ADLER.

Od profesionálov pre profesionálov

PRO v názve výrobku znamená profesionál – pretože novinka je určená predovšetkým im: „Maliari a lakovači často čelia výzve, že musia renovovať staré drevené podklady. S naším špeciálnym základným náterom môžu teraz ľahko a rýchlo dosiahnuť tie najlepšie výsledky,“ zdôrazňuje Jan Schwämmle, technický obchodný zástupca pre okná a stavebné nátery spoločnosti ADLER. Všestranne vylepšený základný náter totiž presvedčí nielen svojim vynikajúcim izolačným a ochranným účinkom proti vo vode rozpustným extraktívnym zložkám dreva. Vyznačuje sa tiež vynikajúcou priľnavosťou, rýchlym zasychaním, veľmi dobrým rozlivom, vysokou elasticitou a plnivosťou. „Ďalšiu vrstvu je možné nanášať už po šiestich hodinách,“ zdôrazňuje Schwämmle. Vďaka tomu je možné naniesť základný náter a medzivrstvu počas jediného pracovného dňa, čím sa ušetrí významné množstvo času. Zvlášť preto, že Aqua-Isoprimer CT PRO je vhodný aj ako základný a vrchný náter 2v1 na menej namáhané povrchy v interiéri – a to nielen v bielej farbe, ale aj v ďalších vybraných odtieňoch. Vďaka tomu je ideálnym kandidátom na drevené stropy, interiérové dvere alebo obklady stien. Vďaka tejto jednoduchej aplikácii budú s Aqua-Isoprimerom CT PRO spokojní aj domáci majstri, ktorí chcú pracovať ako profesionáli.

Všestranne a pestro

Základný náter je možné rovnako dobre pretierať všetkými vrchnými nátermi na vodnej báze od spoločnosti ADLER – napríklad Aqua-Nova PRO alebo ADLER Varicolor v rôznych farbách. Dôležité je iba to, aby ste pri pretieraní používali ideálne nové alebo aspoň dôkladne vyčistené maliarske alebo striekacie náradie. Áno, čítate správne: Izolačný náter je možné dokonale nanášať ako štetcom a valčekom, tak aj striekaním. Či už sa jedná o prekážky na jazdiarni alebo staré interiérové dvere – Jan Schwämmle sám nový Aqua-Isoprimer CT PRO dôkladne testoval a je si istý, že čoskoro budú všetci majstri maliarskeho remesla dbajúci na kvalitu tento názov poznať!

ADLER – V našich žilách prúdi farba

S približne 720 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 22 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com