Čistá radosť pre puristov: Aduro Isofin od ADLERu

Prirodzenosť je nová krása. Máme ju radi rýdzu. Nedotknutú. Autentickú. Aj keď príde na bývanie. Drevo je vyhľadávanou hviezdou na scéne nábytku: čistá krása vo svojej najčistejšej podobe. Vďaka novému zosvetľovaciemu laku Aduro Isofin ADLER zdôrazňuje túto prírodnú krásu – a dlhodobo ju udržuje!
10. 8. 2020

Silný charakter

Pre dokonalý „Nude look“ (prirodzený, „nahý“ vzhľad) siahajú hviezdy do kúzelnej skrinky. Svoju prirodzenú krásu zvýraznia niekoľkými jednoduchými trikmi. ADLER to robí s drevom. Pretože drevo je tiež najkrajšie vo svojom prírodnom vzhľade. Bez povrchovej úpravy však rýchlo stráca svoje prednosti. Vystavenie svetlu spôsobuje, že drevo tmavne, na nechránený povrch ľahko priľnú nečistoty a je náchylné na mechanické alebo chemické poškodenie. Aby sa tomu zabránilo, vyvinuli odborníci spoločnosti ADLER produkt Aduro Isofin: nový tansparentný lak má zosvetľujúci účinok a zachováva tak surový prírodný charakter neupraveného dreva. Povrch vyzerá ako by bol neošetrený, ale zároveň je dobre chránený pred chemickými a mechanickými vplyvmi.

Ušľachtilý

Aduro Isofin je vhodný najmä na svetlé druhy dreva ako je smrek, javor alebo dub. Staré drevo sa tiež zvýrazní vďaka povrchovej úprave dvojzložkovým PUR-lakom. Zosvetľujúci lak zaisťuje elegantné vykreslenie pórov a ušľachtilý matný efekt. Vďaka optimálnemu množstvu prostriedkov na ochranu pred slnečným žiarením dlhodobo zabraňuje žltnutiu a tmavnutiu dreva. Okrem toho je použitie „Puristu“ z laboratória ADLER, rovnako ako celej línie produktov ADLER, mimoriadne jednoduché a príjemné. Môže sa nanášať „lak na lak“ a rýchlo schne. Medzibrúsenie a vrchný náter je možné vykonať už dve hodiny po nanesení základného náteru. S produktom Aduro Isofin tesári a ich zákazníci budú mať čístú radosť!

ADLER  V našich žilách prúdi farba

So 620 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, dodnes rodinný podnik, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 18 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwaze a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 25 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna.

© adler-lacke.com