Bez kompromisov: udržateľný lak na nábytok Bluefin Terra-Diamond od spoločnosti ADLER

Drevo je triumfom, pokiaľ ide o prirodzený pocit z bývania. Drevo dobre vyzerá, je príjemné a má tiež vynikajúcu ekologickú rovnováhu. S Bluefin Terra-Diamond od spoločnosti ADLER už tesári, stolári a výrobcovia nábytku nerobia kompromisy, pokiaľ ide o povrchovú úpravu svojich výrobkov: vodouriediteľný lak na nábytok dosahuje špičkové hodnoty z hľadiska udržateľnosti a presvedčí svojou vynikajúcou kvalitou povrchu a efektívnym spracovaním.
4. 5. 2021

Ďaleko vpredu

Počas mnoho rokov vývojové oddelenie popredného rakúskeho výrobcu farieb intenzívne pracovalo na udržateľných receptúrach. Osobitná pozornosť je venovaná výberu surovín. „Na jednej strane sa zaobídeme bez materiálov škodlivých pre životné prostredie a zdravie, ako sú ťažké kovy,“ vysvetľuje Reinhard Huber, expert na laky na nábytok v laboratóriu ADLER. „Na druhej strane nahrádzame konvenčné suroviny obnoviteľnými surovinami a môžeme tak napríklad ušetriť veľké množstvo ropy.“ Táto dlhodobá vývojová práca sa opláca: s podielom prírodných surovín okolo 85 % je Bluefin Terra-Diamond ďaleko pred konvenčnými lakmi na nábytok. Okrem toho obsahuje menej ako 6 % emisií VOC a vynikajúce bilancie CO2. Lak je úplne bez zmäkčovadiel, formaldehydu a ťažkých kovov a zabezpečuje tak zdravú klímu v miestnosti bez škodlivín. Tento vysoký štandard ochrany životného prostredia potvrdzujú tiež nezávislé ocenenia: lak na nábytok je uvedený na zozname Baubook, povrchy ošetrené s Bluefin Terra-Diamond spĺňajú tiež kritériá rakúskej environmentálnej značky. Tento lak na nábytok je navyše zaručene odolný proti potu a slinám, a preto je vhodný aj na použitie na detské hračky a v detských izbách.

Žiadne polovičaté veci

Každý, kto sa teraz obáva, že pri všetkej tej prirodzenosti bude musieť robiť kompromisy, pokiaľ ide o kvalitu a efektivitu, je na zlej adrese. Naopak: Bluefin Terra-Diamond je obzvlášť efektívny pri spracovaní, pretože ho možno mnohými spôsobmi použiť ako základný a vrchný náter a dokonca je možné ho priamo aplikovať na dubové drevo, bez toho aby došlo k zafarbeniu. A pokiaľ ide o odolnosť, náter nie je v žiadnom prípade horší ako bežné laky na nábytok: Bluefin Terra-Diamond má veľmi dobrú mechanickú a chemickú odolnosť, a preto ho možno použiť v celom obytnom priestore - od jedálenského stola po spálňu, od šatne po detskú izbu. Lak zabezpečuje príjemný, prirodzený vzhľad a pocit na dotyk. Nakoniec to isté platí aj tu: v spoločnosti ADLER sa nič nerobí polovičato - Bluefin Terra-Diamond je nekompromisne udržateľný, nekompromisne odolný a nekompromisne krásny!

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 630 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 21 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com