Aquawood Nativa: okná ako nábytok

Hodnotné a pekné okno - ktorý majiteľ domu by mu odolal? Výrobcovia drevo-hliníkových okien majú odteraz tromf v rukáve, pretože popredný rakúsky výrobca farieb a lakov ADLER vyvinul lak na dosiahnutie plochy, ktorá nijako nezaostáva za tými najušľachtilejšími nábytkovými trendmi: Aquawood Nativa.
1. 8. 2018

Teple, zamatové, matné

Pri ekologickom materiáli, akým je drevo, nejde len o vzhľad, ale aj o dotyk. To výnimočné na dreve je jeho živosť, teplo a prirodzenosť - a perfektná povrchová ochrana zhodnocuje práve tieto vlastnosti, bez toho, aby ich potláčala. Presne takou je povrchová úprava Aquawood Nativa. Pri najnižšom stupni lesku G5 drevo nielenže vyzerá, akoby vôbec nebolo ošetrené, ale aj na dotyk je jemne obrúsené a akoby nelakované. Takéto matné a prirodzené povrchy sú v nábytkovom sektore v súčasnosti veľmi žiadané - a s Aquawood Nativa k nim po prvýkrát ponúkame riešenie aj pre drevo-hliníkové okná. Okná tak pôsobia dokonale autenticky - čo do vzhľadu aj do ohmatu, a nijakým spôsobom to neovplyvní ani ich matný vzhľad. Rovnako ako pri nábytku je totiž aj v tomto prípade dôležité, aby matné plochy ani v prípade zaťaženia nebolo možné vyleštiť, obzvlášť v miestach, ktorých sa dotýkame - nová hrubovrstvá lazúra z dielne ADLER túto požiadavku spĺňa na 100 %.

Transparentné, rozmanité, efektívne

Druhou revolučnou vlastnosťou, ktorá z Aquawood Nativa robí špičku v segmente drevo-hliníkových okien, je transparentnosť. Nepôsobí mliečne, ako iné matné hrubovrstvé lazúry, je možné ju naniesť presne podľa normy v hrúbke 200 - 300 µ mokrého filmu, a je mimoriadne variabilná. „Takto dokážeme dosiahnuť transparentné povrchy aj na tmavých drevinách, ako sú smrekovec, meranti alebo dub, ktoré sú aktuálne v nábytkárčine veľmi často používané,“ vyjadruje spokojnosť vedúci vývojového oddelenia ADLER Markus Fessler. Drevo-hliníkové okná ošetrené povrchovovu úpravou s Aquawood Nativa preto zaujímajú mieto, ktoré im právom patrí: ako hodnotné doplnenie k nábytku a ako ušľachtilú súčasť modernej interiérovej architektúry.  

© adler-lacke.com