Ako žijem? Tón v tóne! ADLER prináša harmóniu farieb do štyroch stien - a pomáha projektantom & architektom

Okná, ktoré dokonalo ladia s fasádou. Dvere, ktoré harmonicky zapadajú do miestnosti. A zariadenie, ktoré je zladené až do posledného detailu so všetkými vstavanými prvkami: vznešené obytné priestory sa vyznačujú farebnou harmóniou! Architekti a projektanti využívajú príležitosti na to, aby šikovne zladili farebné tóny, aby svojim budovám dodali pokoj a eleganciu. Konzistentný koncept farieb je už súčasťou tabuľky multiplikačného návrhu verejných budov. Individuálne zladenie farieb si našlo cestu tiež v súkromnom sektore. Ale to, čo znie tak jednoducho, sa v praxi často ukáže ako zložitá výzva. Popredný rakúsky výrobca náterových hmôt ADLER je preto kompetentným partnerom pre architektov a projektantov, pokiaľ ide o implementáciu komplexných farebných konceptov.
22. 5. 2020

Pre každý druh dreva ...

Nie je tak ľahké vytvoriť konzistentnú farebnú harmóniu - napríklad ak sú okná vyrobené z borovice, v interiéri bude dubová parketová podlaha a obloženie stien zo smreku: každý typ dreva má svoje individuálne vlastnosti a každá časť vyžaduje odlišnú ochranu v závislosti od funkcie. To všetko je potrebné vziať do úvahy pri nanášaní náterového systému. Inak to jednoducho spolu nebude ladiť! Ihličnaté drevo v interiéri musí byť obzvlášť dobre chránené proti zmene sfarbenia. Okná a fasády vyžadujú najlepšiu ochranu. A nábytok musí nielen dobre vyzerať, ale musíte z neho mať aj dobrý pocit. ADLER je pre to dokonalým partnerom: ako jediný výrobca farieb a lakov ponúka tirolská spoločnosť kompletný sortiment produktov prakticky pre všetky oblasti. Dlhoročné skúsenosti spoločnosti ADLER v oblasti ochrany dreva a kreatívnych povrchových úprav dreva poskytujú architektom, projektantom a staviteľom radu a praktickú pomoc.

... správna farba

V oddelení koloristiky spoločnosti ADLER môže vyvzorovať farebné tóny a vzájomne ich zladiť podľa požiadaviek a podkladu. Tak je možné dosiahnuť rovnaký farebný efekt pomocou rôznych produktov na rôznych drevinách. Pri výbere farieb podporuje spoločnosť ADLER projektantov štýlovými vzorkovníkmi a tipmi na trendy tóny. Spoločne s architektmi ADLER architekt Manfred Höfurthner vytvoril dokonalé riešenie povrchovej úpravy pre každý stavebný projekt. Žiadaná je harmónia farieb nielen v interiéri: „Stále častejšie rastie túžba zladiť okná a drevené fasády, informuje odborník o poznatkoch zo svojej každodennej práce.

V dobrom aj v zlom

Spoločnosť ADLER na tento účel vyvinula špeciálny produkt: nový náter na okná ADLER Aquawood DSL Carat dodáva dreveným oknám kovový, trblietavý charakter v najkrajších odtieňoch šedej, ktorá tiež prevláda na drevených fasádach. Kým na fasády sa používajú tenkovrstvové produkty na ochranu dreva, ako je lazúra Lignovit Platin od spoločnosti ADLER, ktorá zabezpečí zošednutie, musí hrubovrstvová lazúra zaistiť dlhodobú, štandardne vyhovujúcu ochranu rozmerovo stabilných prvkov, ako sú okná.

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 620 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, dodnes rodinný podnik, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 18 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwaze a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 25 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 stopercentne uhlíkovo neutrálna.

© adler-lacke.com