Aduro Vitea od popredného výrobcu lakov ADLER: prirodzený vzhľad, spoľahlivá ochrana

Prirodzenosť, autentickosť, skutočnosť - tieto slová najviac vystihujú súčasný trend vo svete interiéru. Aj keď je náš bežný deň stále viac digitalizovaný a nabitý technikou, v našich príbytkoch nič neprekoná prírodné materiály s charakteristickou útulnou atmosférou, akým je drevo. Tento ekologický stavebný materiál v nás vyvoláva príjemné pocity, má v sebe život a typické vyžarovanie a zároveň zútulňuje atmosféru v miestnosti.
20. 7. 2018

Mimoriadne žiadané sú najmä drevené plochy, ktoré pôsobia akoby vôbec neboli opracované - akoby prišli priamo z lesa. Doteraz stáli všetci drevospracovatelia pred závažnou dilemou: dajú prednosť prirodzenému stvárneniu povrchu alebo stabilnej ochrane dreva? Uprednostnia teplý dotyk olejovaných plôch alebo odolnosť nábytkových lakov? Profesionálnym expertom z vývojových laboratórií ADLER, popredného rakúskeho výrobcu farieb a lakov, sa podarilo vyvinúť lak, ktorý tieto vlastnosti spája. Nový Aduro Vitea v sebe snúbi prirodzený vzhľad a spoľahlivú ochranu dreva.

Už žiadne škrabance ani fľaky

2-zložkový PUR lak sa môže pochváliť veľmi dobrou chemickou a mechanickou odolnosťou, dokonca aj v prípade výrazne namáhaných plôch si tieto zachovávajú svoj bezchybný povrch. Popritom však tento lak zachováva prirodzený charakter dreva, a to nie len na výzor - každý jeden nábytkový dielec vyžaruje dojem nelakovaného dreva: Každá ryha v textúre dreva, každý jeden pór ostáva zachovaný. „Nový Aduro Vitea sa svojou odolnosťou vyrovná nášmu overenému nábytkovému bestselleru PUR-Antiscratch HQ, okrem toho je aj veľmi príjemný na dotyk a má výrazne matnú, prirodzenú optiku," hovorí vedúci vývojového oddelenia ADLER Franz Thummer, pod vedením ktorého vznikol nový všestranný produkt.

Poteší všetky zmysly

Oleje a vosky, ale aj bežné PUR laky zvyčajne podčiarkujú kresbu dreva. To znamená, že zvýraznia jeho farbu a textúru dreva - nie vždy je však práve toto želaným efektom. Z tohto dôvodu tím vývojárov ADLER vybavil nový lak Aduro Vitea špeciálnou kombináciou spojív, ktoré majú za následok minimálne zvýraznenie kresby. „U svetlých listnatých drevín, ako je buk alebo v nábytkárstve mimoriadne žiadaný dub, je tento autentický, prirodzený vzhľad momentálne veľmi v kurze,“ vysvetľuje Thummer. „Vďaka perfektnej ochrane pred pôsobením svetla Aduro Vitea zabraňuje neželanej zmene farebného odtieňa pôsobením UV žiarenia, a tak zachováva prirodzenú krásu drevín.“ Prirodzený a odolný: s novým lakom Aduro Vitea už jedno nevylučuje druhé, naopak, vytvára optimálnu kombináciu pre moderné bývanie!

© adler-lacke.com