Aduro Softmatt od ADLERu: zamatový a napriek tomu žiadny slaboch!

Mali by byť pružné, mäkké a poddajné - ale napriek tomu silné, odolné a trvanlivé. Dnešné laky to nemajú ľahké. Našťastie majú s ADLERom na svojej strane lojálneho partnera, ktorý umožňuje súčasný všestranný vývoj. Tvrdé alebo mäkké? Vďaka Aduro Softmatt už nie je čo riešiť!
18. 7. 2019

Silný

Skutočná sila prichádza zvnútra: to platí najmä pre Aduro Softmatt. Obrovská odolnosť nového laku na báze rozpúšťadla je dosiahnutá použitím mimoriadnych surovín. Vďaka týmto inovatívnym zložkám a špeciálnemu zloženiu sme dosiahli zvlášť dobrú chemickú a mechanickú odolnosť, prezrádza Franz Thummer, vedúci vývoja nábytkových lakov v spoločnosti ADLER. Priekopnícka formulácia teraz predurčuje hlboko matnú 2K polyuretánovú farbu aj na použitie pre silno namáhané povrchy, ako sú stolové dosky alebo police v kuchyniach, kúpeľniach a kanceláriách.

Mäkký

Napriek všetkej tvrdosti je farba zamatovo hebká: povrch je mäkký na dotyk, skoro budí dojem, že pri dotyku takmer ustúpi. Pritom zostáva nádherne matný. Vďaka tomu je Aduro Softmatt ideálnym riešením pre rovnomerne hlboko matné a veľmi prirodzene vyzerajúce povrchy, ktoré sú v súčasnej dobe veľmi populárne.

Krásny

Pre dlhodobé udržanie krásy je Aduro Softmatt vybavený aj kombináciou špeciálnych UV filtrov. Vrchná vrstva tak chráni drevo a eventuálne použité moridlá pred účinkami UV žiarenia - pred predčasným žltnutím a vyblednutím. Mimochodom, Aduro Softmatt sa spracováva v špeciálnom miešacom pomere: 1 diel tužidla ADLER PUR-Härter sa pridá ku 3 dielom laku. Tvrdé a napriek tomu jemné - také musia byť dnešné laky!

© adler-lacke.com