„ADLER zmení náš trh“

Keď ADLER roztiahne krídla, môže letieť celkom ďaleko - naposledy až do Južnej Kórey. Tam oslavuje predajca stavebných materiálov SAMIK, nový prírastok medzi obchodných partnerov ADLER, svoje prvé úspechy s kvalitnými výrobkami z tirolskej produkcie - a má veľké plány do budúcnosti.
14. 4. 2021

Trh s nábytkom a interiérovým dizajnom v Južnej Kórei má prekvapivo veľa spoločného s trhom v strednej Európe: tam je trendom prirodzenosť, populárne sú povrchy z prírodného dreva s matným vzhľadom. Existuje však jeden veľký rozdiel: zatiaľ čo väčšina veľkých výrobcov v tejto krajine spracováva farby na vodnej báze, v Južnej Kórei dominujú nátery na báze rozpúšťadiel. Až doteraz, pretože to by sa teraz malo zmeniť - aspoň pokiaľ ide o spoločnosť SAMIK. Spoločnosť v Južnej Kórei predáva od roku 1979 širokú škálu stavebných výrobkov - od okien a dyhovaných panelov až po farby a laky. Spoločnosť SAMIK sa prvýkrát dozvedela o spoločnosti ADLER na veľtrhu Bau 2019: „Pre naše dyhy sme hľadali vysokokvalitný lak na vodnej báze, ktorý by zachoval prirodzenú farbu dreva, chránil ho pred zažltnutím a bol vysoko odolný proti poškriabaniu, hovorí manažér nákupu Chris Kim. Vysokokvalitný lak na vodnej báze Aqua-Top Antiscratch od spoločnosti ADLER presne zapadol do tohto profilu požiadaviek a vzbudil záujem spoločnosti SAMIK. Potom nasledovala návšteva Schwazu s prvými praktickými testami a spätná návšteva obchodného manažéra ADLER Christopha Müllera a technika Veli Nyman v Južnej Kórei - „To nám v tejto počiatočnej fáze veľmi pomohlo,“ hovorí Kim.

Úspešný štart

Na Vianoce 2019 sa prvý kontajner s plechovkami ADLER konečne dostal do Južnej Kórey - a okamžite dosiahol veľký úspech: Hanssem, najväčší výrobca nábytku v Južnej Kórei a medzi 5 najlepšími výrobcami kuchýň po celom svete, je jedným z prvých spracovateľov ADLER produktov v Južnej Kórei. „Spolupráca s Hanssem je pre nás obrovským úspechom - Hanssem je veľmi významná a vplyvná spoločnosť, ak sa tu použije ADLER, bude nasledovať mnoho ďalších spreacovateľov,“ je presvedčený Kim.

Farebne zladené

Okrem Aqua-Top Antiscratch má SAMIK vo svojej ponuke aj ďalšie produkty ADLER. Niektorí naši zákazníci sa zaujímajú o skutočné kovové efekty od ADLERu - tieto povrchy sú v Južnej Kórei absolútnou novinkou. SAMIK má tiež veľké očakávania od farebného laku na nábytok na báze vody Bluefin Pigmosoft: „Viacfarebné kuchynské spotrebiče, napríklad tie, ktoré ponúka Samsung, sú práve teraz v Južnej Kórei veľmi trendy. Pomocou Bluefin Pigmosoft možno povrchy kuchyne natrieť úplne rovnakým odtieňom. Okrem toho je lak vďaka svojej jedinečnej schopnosti samoregenerácie mimoriadne odolný,“ hovorí nadšene Kim.

Veľké plány

V najbližších niekoľkých rokoch plánuje SAMIK ďalšie rozširovanie svojho produktového portfólia, vždy so zameraním na priemyselných výrobcov a tesárov - „trh majstrovania v domácnosti v Južnej Kórei je veľmi malý, sme zvyknutí, že takéto práce vykonávajú spoločnosti, namiesto toho, aby sme to robili sami,“ hovorí Kim. Takisto dúfa, že pre spoločnosť ADLER získa ďalších známych výrobcov nábytku, ako sú Hyundai a LG - áno, to je pravda, okrem automobilov a elektronických výrobkov je v portfóliu týchto dvoch spoločností aj nábytok: „Naším cieľom je zmeniť trh v Južnej Kórei a laky na vodnej báze sa majú stať novým štandardom. Som presvedčený, že produkty ADLER túto zmenu prinesú.“

© adler-lacke.com