ADLER stavia do centra pozornosti menej výrazný prvok domu: ochrana a krása aj pre zadné vchodové dvere

Ak sú vchodové dvere hlavnými aktérmi modernej bytovej výstavby, potom sú zadné dvere málo povšimnutými prvkami. Zatiaľ čo ich veľká sestra hrdo žiari na slnku, ony zostávajú v tieni. A hoci sa do „hviezdy domu“ často investuje veľa peňazí, pri zadných/bočných dverách sa šetrí: No pre vydarený vzhľad sú minimálne rovnako dôležité! Vedľajšie vchodové dvere sú tajnými pomocníkmi každého domu. Čo by to bolo za novostavbu bez prístupu do útulného altánku; bez pivničných dverí, ktoré umožňujú získať náradie rýchlo a jednoducho namiesto toho, aby ste sa museli plahočiť hlavnou chodbou v špinavých gumákoch? Preto chce popredný rakúsky výrobca lakov postaviť príliš často zanedbávaných hráčov do centra pozornosti: „My v ADLER sme presvedčení: aj vedľajšie vchodové dvere si zaslúžia tú najlepšiu ochranu a trochu krásy!“, zdôrazňuje vedúci divízie pre povrchovú úpravu okien a vchodových dverí, Richard Mölk.
19. 9. 2022

Niekde na pomedzí

Problémom zadných/bočných vchodových dverí je ich nie celkom jasné zaradenie. Interiérové dvere sú v interiéri, a hotovo. A vchodové dvere vedú do domu, von. Ale čo prístup do pavlače, ktorá nie je úplne uzavretá? Alebo dvere skladu, ktoré sú čiastočne chránené predsieňou? Vedľajšie vchodové dvere sú niekde medzi tým, pokiaľ ide o jasnú hranicu medzi interiérom a exteriérom. Jednoznačne platí: Ihneď ako sú dvere vystavené poveternostným vplyvom, treba s nimi zaobchádzať ako s vchodovými dverami. Konkrétne to znamená: Mali by byť opatrené vhodnou povrchovou ochranou, aby im dážď, vlhkosť, zmeny teploty, slnečné žiarenie a vietor neublížili! ADLER na to ponúka perfektné riešenie so systémom Aquawood Protor.

Priekopník

Avšak vedľajšie dvere často vyrábajú spoločne výrobcovia interiérových dverí, ktorí nemajú inovatívny produkt vo svojom hľadáčiku. Na rozdiel od popredného výrobcu v odbore: Renomovaný bavorský výrobca špeciálnych dverí Schörghuber sa pre každé dvere, ktoré nie sú v uzavretom priestore, dôsledne spolieha na kvalitnú povrchovú úpravu Protor od ADLER. A to už je čo povedať! Koniec koncov, Schörghuber je považovaný za priekopníka v sektore dverí: v roku 1962 bola spoločnosť prvým dodávateľom, ktorý vyrobil protipožiarne dvere z dreva. Odvtedy sa šikovná kombinácia dizajnu a funkcie stala obchodnou značkou spoločnosti s rozlohou 90 000 metrov štvorcových. To samozrejme platí aj pre požiadavky na bočné vchodové dvere.

Odolné

„Hranice definujeme užšie a závisia od očakávaného zaťaženia dverného prvku,“ hovorí spoločnosť so 400 zamestnancami z Ampfingu. Takže úplne jasne: tam, kde je priamy kontakt s vonkajším prostredím, sa používa 2-komponentný systém ADLER Aquawood Protor! Trojvrstvová štruktúra na vodnej báze poskytuje vynikajúcu ochranu proti poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Vďaka špeciálnej elasticite filmu sa povrchová úprava dokáže prispôsobiť prirodzeným zmenám podkladu v dôsledku kolísania teploty a vlhkosti. Prasklinám a odlupujúcim sa miestam je možné v maximálnej možnej miere predchádzať. Vďaka vysokej tvrdosti a odolnosti proti poškriabaniu zaboduje ADLER Aquawood Protor aj pri mechanickom namáhaní. Najmä pri vedľajších vchodových dverách sa občas môže stať, že sa s nimi manipuluje trochu nešetrne. Povrchu však nemôže uškodiť ani nedbalo použitý zväzok kľúčov či otvorenie dverí nohou.

Rôznorodé

S Aquawood Protor sa navyše mimoriadne príjemne pracuje: lak schne v rekordnom čase a rýchlo vytvrdzuje. Vďaka tomu je systém pre používateľov obzvlášť racionálny a efektívny – aj keď sa nepoužíva stále, ale len pre „špeciálne prípady“. A v neposlednom rade je pomocou Aquawood Protor možné dizajn povrchu navrhnúť rôznorodo. Či už je to efekt starého dreva alebo kovový vzhľad, farebný lak alebo jemný perleťový lesk – konečne môžu byť vedľajšie vchody dokončené tak krásne, ako si zaslúžia: je čas dostať vedľajšie vchodové dvere z tieňa na výslnie – s Aquawood Protor od ADLER!

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 670 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 22 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com