ADLER: spoločnosť so zodpovednosťou

Rakúšanov roka zvolili na slávnostnom galavečere vo viedenskom Sofiensäle v polovici októbra.
25. 10. 2022

V kategórii „Zodpovedná firma“ si cenu odniesli spoločnosť ADLER-Lacke zo Schwazu v Tirolsku a rodina Berghoferovcov, ktorá vedie rodinný podnik už v tretej generácii.

Radosť a poslanie

Claudia Berghoferová, vedúca korporátnej komunikácie, prevzala ocenenie z rúk prezidenta obchodnej komory Haralda Mahrera v mene Berghoferovcov, ale aj za celý tím ADLER. „Zodpovednosť nie je záťaž, ale radosť a poslanie zároveň,“ zdôraznila v ďakovnej reči. Vďaka svojmu komplexnému záväzku k trvalej udržateľnosti preberá výrobca lakov ADLER túto zodpovednosť deň čo deň – za životné prostredie, za región a najmä za zamestnancov a ich rodiny. Každá jedna z približne 22 000 ton farieb a lakov, ktoré spoločnosť ADLER každoročne dodáva zákazníkom po celej Európe, sa stále vyrába vo Schwazi. Outsourcing výroby nie je pre ADLER problém – práve naopak: V najbližších rokoch sa „továreň budúcnosti“ v sídle spoločnosti ďalej rozšíri o plne automatickú logistiku surovín a novú výrobnú halu. „Rodinný podnik nie je len povinnosťou viesť firmu úspešne do budúcnosti, ale aj záväzok voči zamestnancom a ich rodinám,“ hovorí Claudia Berghoferová.

Priekopník vodouriediteľných lakov

Trvalá udržateľnosť je najvyššou prioritou aj v sortimente poprednej tirolskej spoločnosti: ADLER ako priekopník v oblasti ekologických vodouriediteľných farieb a lakov má pestrú škálu ekologických produktov s vysokým podielom obnoviteľných a prírodných surovín. Pre ADLER je kvalita produktov obzvlášť dôležitá: „Nábytok, okná, vchodové dvere či fasády zušľachťujeme kvalitnou povrchovou úpravou a výrazne predlžujeme ich životnosť. Takýmto spôsobom šetríme zdroje a vytvárame trvalé hodnoty – najmä v dnešnej spoločnosti, ktorá vytvára množstvo odpadu, sa vedome hlásime ku kvalite a dlhej životnosti,“ hovorí Claudia Berghoferová.

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 670 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 22 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com