ADLER pozval rytierov farieb k okrúhlemu stolu

Pred nedávnom sa v Kufsteine konala skvelá akcia s odvážnymi rytiermi a urodzenými dámami z rodu ADLER. Statoční lakovači tu referovali o remeselnej zručnosti ADLER.
3. 2. 2023

Výletom do stredoveku zaviedol tím ADLER partnerov z blízkeho i vzdialeného okolia priamo do budúcnosti obchodu s farbami: pretože rytierske cnosti – statočnosť, spoľahlivosť a služobnosť (dnes by sa asi povedalo služba) – nie sú len základom pre spoluprácu medzi výrobcami a predajcami, ale aj najdôležitejšími argumentmi, ktorými ADLER boduje u svojich zákazníkov!

Kráľovské uvítanie

Oblečený podľa stredovekej módy vystúpil na pódium vedúci predaja maloobchodných produktov ADLER Alexander Ringler so svojou „družinou“. Koncom januára takto privítal viac ako 100 obchodných partnerov ADLER, ktorí pricestovali z celého Rakúska a Nemecka na „Spectaculum“ do tirolského hrádku Kufstein. Po slovách na privítanie od „hradnej pani Andrey z rodu Berghoferovcov“ a „grófa a majstra farieb“ Charlyho Vieselthalera (prezidenta komisie ADLER Farbenmeister-Gremium) bolo hosťom umožnené nahliadnuť do rytierskej kuchyne ADLER. Tam to v hrncoch bublalo a vrelo, svetlo sveta uzrelo mnoho lákavých nových produktov: od najnovšej technológie schnutia maliarskych farieb pre tie najhladšie steny a miestnosti zaliate svetlom až po najnovšie technológie vodouriediteľných základných náterov na drevo a kúzelne krásne kriedové farby revolučného systému obmedzujúceho plytvanie či futuristický Minnesang (stredoveká pieseň), ktorý tu zaznel, nechal nejedného milovníka farieb stáť s otvorenými ústami.

Z hradu do paláca

Pri prezentácii nového konceptu obchodu „ADLER Farbenmaister 4.0“ zistili majstri farieb ADLER, ako premeniť svoje vlastné panstvo na prosperujúce kráľovstvo. S touto na budúcnosť orientovanou dizajnovou ponukou pre stacionárny maloobchod a komplexnou marketingovou podporou spoločnosti ADLER môžu statoční rytieri a spanilé grófky s istotou vyraziť do boja o veľké územie! Náladu im predtým pozdvihol aj dvorný šašo: zábavný rečník Dr. Roman Szeliga prezradil najlepšie recepty na viac „humoru v podnikaní“.

Rytierstvo a hodokvas

Na večeru sme sa potom vydali do pevnosti Kufstein, ktorá bola vďaka svetelnej show patrične odetá do pestrého kostýmu. Úspešní obchodníci roku 2022 boli korunovaní za hodovania a spevu: Christoph Klohs (Frastanz) bol pasovaný na rytiera vo veľkom turnaji majstrov farieb pred rodinou Huberovcov z Breitenbachu a J. Toyfl GmbH z Grazu. V Nemecku bodovali veľkoobchody R.G.L. Erfurt pred Farben Grah (Düren) a Mühlbauer & Sohn KG z Waldshut-Tiengen. Titul v Rakúsku získal špecializovaný predajca farieb Tschandl (Fürstenfeld) pred Farben Vieselthaler (Strasswalchen) a Farben Wahl zo St. Georgen. Predajcovia farieb ADLER teraz môžu začať nový rok skutočne dobre vyzbrojení!

ADLER - V našich žilách prúdi farba

S približne 720 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 22 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com