ADLER Pigmolux: nová definícia efektivity

Rýchle, efektívne a spoľahlivé použitie; odolnosť voči mechanickému a chemickému zaťaženiu; najlepšia kvalita povrchu so širokými možnosťami prevedenia; to je naozaj veľa požiadaviek na povrchovú úpravu interiérových dverí.
7. 10. 2021

Moderný UV lakovací systém Pigmolux od spoločnosti ADLER spĺňa tie najvyššie nároky: Dokonale vyladená konzistencia laku, vhodný pre priemyselné spracovanie, s maximálnou kvalitou výsledného produktu.

Rýchlosť víťazí

Čas sú peniaze - to platí najmä v priemyselnej výrobe. Nový UV systém Pigmolux od ADLERu pomáha priemyselným výrobcom trvale znižovať ich náklady. Rýchle schnutie umožňuje rýchle stohovanie a ďalšie spracovanie výrobku. Povrch je po veľmi krátkej dobe extrémne odolný proti poškodeniu pri spracovaní, preprave a montáži. A vďaka vysokej reaktivite je možné navyše UV lak spracovať s nízkou spotrebou energie. Jednou zo spoločností, ktorá oceňuje kvalitu systému ADLER Pigmolux, je RIWAG Türen AG v Arthe (Švajčiarsko). V roku 2019 RIWAG rozšíril svoje technologické vybavenie o plne automatické striekacie zariadenie Bürkle, ktorým teraz aplikujú laky od ADLERu. Pre nás ako priemyselného spracovateľa je Pigmolux optimálnym produktom, ktorý nám umožňuje mať veľmi efektívny výrobný proces bez komplikácií, hovorí výkonný riaditeľ a spolumajiteľ RIWAG Dino Rickenbach. Systém Pigmolux bol optimálne zladený s najmodernejšou lakovňou: Systém presvedčí trvalo konštantnou kvalitou povrchu, chybovosť je prakticky nulová, zdôrazňuje Rickenbach.

Perfektný povrch

Z toho profitujú aj zákazníci RIWAG: dodacie lehoty boli skrátené, povrch presvedčí svojim vysokokvalitným vzhľadom, povrchom dokonalým na dotyk aj vysokou odolnosťou voči každodennému namáhaniu. Ďalšie plus: veľká rozmanitosť odtieňov. S Pigmoluxom sme schopní realizovať všetky farby RAL a NCS a tým tiež realizovať individuálne požiadavky zákazníkov, vysvetľuje Rickenbach. Okrem toho systém Pigmolux tiež umožňuje vytvoriť širokú škálu štrukturovaných efektov a rôznych stupňov lesku so vždy dokonalým povrchom.

Všetky možnosti

Ako rozmanité sú možnosti dizajnu interiérových dverí, tak rozmanité sú aj výrobné technológie používané rôznymi priemyselnými výrobcami: lakovanie striekaním, navaľovaním, polievaním alebo máčaním, s alebo bez UV vytvrdzovania, ručné alebo plne automatické. Pre každý z týchto výrobných postupov ponúka ADLER optimálne vytvorený systém povrchovej úpravy najvyššej kvality a maximálnu rozmanitosť dizajnu. Okrem nábytkových lakov obsahuje produktový rad ADLER tiež lazúry na okná, oleje a osvedčený systém na povrchovú úpravu vchodových dverí Protor, ktorý poskytuje silnú ochranu proti poveternostným vplyvom. A nechýba tu ani indiviuálne poradenstvo a profesionálny technický servis od odborníkov ADLER!

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 630 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 21 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com