ADLER na SICAM 2021: úspešný návrat

Konečne opäť osobné stretnutie so zákazníkmi! Po takmer takmer dvojročnej pauze vynútenej koronavírusovou pandémiou pripravil tím ADLER s veľkou motiváciou a radosťou prvú veľtržnú prezentáciu, ktorá bola odmenená nadšenými ohlasmi od návštevníkov: veľtrh SICAM v Pordenone v Taliansku bol absolútnym úspechom!
5. 11. 2021

Všetko v zelenom

Vďaka väčšiemu a neobvyklému stánku perfektne umiestnenému pri vchode sa spoločnosti ADLER okamžite podarilo upútať pozornosť mnohých hostí z radov odbornej verejnosti. Steny vytvorené zo zelených rastlín dávali jasne najavo, že nám v žilách koluje zelená farba! Hlavným zameraním veľtrhu bol rad ADLER green a výhody ekologickej technológie vodouriediteľných lakov od ADLERu. „Boli sme príjemne prekvapení enormným záujmom o naše udržateľné riešenia v oblasti lakovania. Ľuďom je stále jasnejšie, že je dôležité investovať do produktov, ktoré sú nielen krásne a odolné, ale tiež pomáhajú chrániť životné prostredie,“ povedal konateľ ADLER Italia Alessandro Marchi, ktorý bol na mieste počas všetkých štyroch dní veľtrhu.

Všetko inak

Giulio Zanin, Key Account Manager pre nábytkársky priemysel v spoločnosti ADLER Italia, tiež vidí jasný trend smerom k ekologickým systémom povrchových úprav: „Otázka ekologickej udržateľnosti je stále dôležitejšia, a to aj na trhu, kde sú technológie založené na rozpúšťadlách stále hojne využívané. Preniknúť aj do týchto oblastí a tým udržať emisie VOC na čo najnižšej úrovni bude hlavným cieľom pre najbližších niekoľko rokov," je presvedčený. Pretože je to lepšie pre životné prostredie, lepšie pre ľudí a lepšie pre firmy! ADLER svojou prítomnosťou na SICAM urobil dôležitý krok smerom k lepšiemu zajtrajšku. Mnoho návštevníkov bolo nadšených dokonalými povrchmi, ktoré možno dosiahnuť s inovatívnymi, ekologickými produktmi ADLER a modernými metódami povrchovej úpravy - ako je napríklad excimerová technológia. „Bol to úplne iný ročník veľtrhu, než na aký sme boli zvyknutí,"  zdôraznil Zanin. Ale ADLER jasne ukázal, že aj zabehnuté postupy teraz môžu byť lepšie!

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 630 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 21 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com