ADLER na architect@work v Stuttgarte

Od 1. do 2. decembra spoločnosť ADLER prvýkrát predstavila svoje povrchové úpravy odbornému publiku na pôde Bádenska-Württemberska v rámci veľtržného formátu architect@work.
13. 12. 2021

Napriek zložitým rámcovým podmienkam dokázali Ulrich Fideler, architektonický poradca ADLER v Nemecku, a Christian Laucher, vedúci marketingu a architektonického poradenstva, viesť množstvo dobrých diskusií. „Aj v týchto náročných časoch je dôležité, aby architekti získali nové informácie pre svoju každodennú prácu. Dôležitým zdrojom informácií sú stále prezentácie produktov a osobná interakcia na veľtrhoch. Intenzívne diskusie a špecifický záujem projektantov o nové a osvedčené riešenia povrchových úprav od ADLERu to pôsobivo podčiarkujú,“ hovorí Christian Laucher.

V stánku boli vystavené prípravky na ochranu dreva do interiéru aj exteriéru. Veľký záujem vzbudila sivá lazúra Lignovit Platin na odolné drevené fasády v exteriéri alebo interiérová lazúra Lignovit Interior UV100 so špeciálnou ochranou proti žltnutiu.

Ďalším produktovým vrcholom v stánku bol ekologický olej na drevo Lignovit Terra na vodnej báze. „V školách a škôlkach sa čoraz viac projektantov a stavebníkov sústredí na zdravé životné prostredie. Lignovit Terra je tu optimálnym riešením, pretože sa ním dá natrieť nielen drevo v exteriéri, ale aj drevené komponenty v interiéri, a to úplne bez chemickej ochrany dreva. Drevostavba zažíva v Bádensku-Württembersku boom. Či už sú to drevostavby bezúdržbové alebo ekologické, farebné alebo prírodné – ADLER má pre každú požiadavku to správne riešenie,“ je presvedčený konzultant Ulrich Fideler.

POvrchové úpravy od ADLERu sa stretli s odozvou aj v rámci programu prednášok. Tam Matthias Burkart zo známej kancelárie 4a Architekten informoval o plánovaní a realizácii termálnych kúpeľov Lindau pri Bodamskom jazere. Na dokonalú ochranu drevenej fasády tejto novostavby bol použitý Lignovit Platin od ADLERu.

Viac informácií o našich službách pre architektov a projektantov nájdete tu.

© adler-lacke.com