ADLER-Lacke vyrába dezinfekčné prostriedky

Nezvyčajné situácie si vyžadujú výnimočné opatrenia: už niekoľko dní vyrába popredný rakúsky výrobca farieb ADLER vo Schwazi vysokokvalitné dezinfekčné prostriedky. Tirolská rodinná spoločnosť významne prispieva k boju proti pandémii koronavírusu.
15. 4. 2020

Najvyššia kvalita

Dezinfekčné prostriedky sú nevyhnutné v boji proti šíreniu koronavírusu: v nemocniciach a domovoch dôchodcov, v supermarketoch a vo verejnej doprave musia byť ruky a povrchy pravidelne dezinfikované, aby sa vírusy usmrtili. Dezinfekčné prostriedky sú však už týždne vzácne. Preto sa vedenie spoločnosti ADLER rozhodlo vyrábať dezinfekčné prostriedky. „V našej najmodernejšej lakovni vo Schwaze máme potrebné vybavenie a know-how na výrobu veľkého množstva vysokokvalitných dezinfekčných prostriedkov,“ vysvetľuje vedúci výroby Romed Staggl. Niekoľko dní sa ADLER Clean Hand Disinfectant (dezinfekčný prostriedok na ruky) a ADLER Clean Disinfectant Pro (dezinfekčný prostriedok na povrchy) vyrábajú na základe odporúčaného zloženia Svetovej zdravotníckej organizácie WHO. Rovnako ako v prípade farieb a lakov od spoločnosti ADLER platí aj tu: kvalita je najvyššou prioritou. „Každá výrobná šarža sa pred plnením v našich interných laboratóriách kvality podrobí skúške,“ zdôrazňuje Staggl.

Hodnotné prispievanie

„Je to dobrý pocit prispieť týmto spôsobom k spoločnému zámeru, hovorí Claudia Berghoferová, vedúca korporátnej komunikácie v spoločnosti ADLER. „Máme množstvo predobjednávok od zdravotníckych zariadení a spoločností a sotva je naša výroba schopná držať krok s dopytom.“ Niekoľko tisíc litrov čistiaceho dezinfekčného prostriedku ADLER už bolo vyrobených a dodaných. Spoločnosť ADLER venuje dve tony domovom dôchodcov a sociálnym zariadeniam v oblasti Schwaz. A tím ADLER tiež prináša výhody: s čistiacim dezinfekčným prostriedkom ADLER sa hygienické opatrenia v priestoroch závodu ďalej zlepšujú a spoločnosť tiež poskytuje svojim zamestnancom dezinfekčné prostriedky pre ich vlastné domácnosti. Okrem toho nové výrobné odvetvie tiež pomáha udržiavať prevádzku v lakovni Schwaz: „Momentálne sme v plnej prevádzke a tovar dodávame - najmä prostredníctvom nášho internetového obchodu v Rakúsku www.adler-farbenmeister.com dostávame viac objednávok ako kedykoľvek predtým. Naším cieľom je prekonať túto ťažkú ​​fázu bez obmedzenia výroby - a výroba dezinfekčných prostriedkov nám určite pomôže,“ vysvetľuje Berghofer.

Výrobky

ADLER Clean Hand Disinfectant je hydratačný dezinfekčný prostriedok na ruky šetrný k pokožke.
ADLER Clean Disinfectant Pro je vysokokvalitný dezinfekčný prostriedok na povrchy.

Oba dezinfekčné prostriedky sa vyrábajú podľa odporúčanej receptúry WHO a sú vysoko účinné proti vírusom, baktériám a hubám.

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať!

© adler-lacke.com