ADLER investuje 7,5 milióna eur!

Popredný rakúsky výrobca lakov, farieb a ochranných prostriedkov na drevo, spoločnosť ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsko, nedopustila, aby jej hospodársky pokles vzal vietor z plachiet, ale prekonáva tieto ťažké časy tak, aby vzlietla ešte vyššie: rodinný podnik investuje v roku 2021 krásnych 7,5 milióna eur: okrem zamerania na digitalizáciu pôjdu peniaze aj do opatrení na ochranu klímy a energeticky úsporné riešenia, nového plniaceho systému na dezinfekčné prostriedky, budúcich technológií a rozširovania servisných stredísk ADLER.
17. 11. 2020

Rodinná tradícia

„Obzvlášť v náročných časoch je dôležité nezostávať v šoku, ale situáciu riešiť priebežne a aktívne formovať budúcnosť,“  zdôrazňuje výkonná riaditeľka spoločnosti ADLER Andrea Berghoferová. Túto odvážnu stratégiu potvrdzuje pohľad na jej bohatú rodinu, a teda aj na históriu spoločnosti: babička Hermine Berghoferová kúpila počas druhej svetovej vojny auto pre nadchádzajúci obchod s farbami. Krátko po návrate z frontu zakladateľ spoločnosti Johann Berghofer už plánoval novú budovu výrobného závodu na okraji mesta Schwaz. A zatiaľ čo iní odkladali investície vzhľadom na ropnú krízu, jeho syn Günther Berghofer sa rozhodol postaviť najmodernejšiu európsku továreň na farby na zelenej lúke na okraji mesta Schwaz. Verní heslu: „Nikdy nenechajte krízu prejsť nevyužitú!“

Rásť a využiť príležitosti

V súlade s týmto princípom dlho zabezhnutá spoločnosť tiež rýchlo reagovala na situáciu s koronavírusom a významne prispela k boju proti pandémii krátkodobou výrobou dezinfekčných prostriedkov. Pre túto novú výrobu bude v budúcom roku postavená samostatná plniaca linka. Všeobecne platí, že tirolský výrobca lakov pracuje - vždy v súlade so svojou strategickou oblasťou udržateľnosti - na inovatívnych výrobkoch, ktoré spĺňajú najnovšie kritériá a sú vyrábané na najmodernejších linkách šetrných k životnému prostrediu. Z tohto dôvodu ADLER naďalej investuje do ochrany klímy a opatrení na úsporu energie - zlepšenie vykurovania a vetrania sa plánuje na rok 2021. Finančné prostriedky sú tiež k dispozícii na sľubné technológie, ako sú stohovací robot a maliarsky robot. Len do digitalizácie bude smerovať 2,5 milióna eur. A v neposlednom rade sa investuje do rozšírenia servisných stredísk ADLER po celom Rakúsku, Nemecku a Švajčiarsku, z ktorých ADLER dodáva vysokokvalitné nátery pre nábytkársky a oknársky priemysel, stolárov a tesárov. „Zameriavame sa na to, čo ROBÍME: TERAZ je ten pravý čas na to, aby sme spoločnosť ADLER strategicky, štrukturálne a personálne zaradili pre súčasné a budúce výzvy!“ Je presvedčená Andrea Berghoferová.

ADLER  V našich žilách prúdi farba

So 620 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, dodnes rodinný podnik, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 18 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwaze a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 25 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com