ADLER Clean-Smart: Inovatívny čistiaci systém do všetkých lakovní

Moderné lakovacie systémy zaisťujú vysokú kvalitu a účinnosť procesu nanášania.
20. 5. 2021

Moderné lakovacie systémy zaisťujú vysokú kvalitu a účinnosť procesu nanášania. Tieto systémy sú však tiež extrémne náročné na údržbu a čistenie, pretože laky nielen veľmi dobre priľnú k povrchu výrobku, ale aj na lakovacie potrubie, čerpadlá a dopravné pásy. Čím vyššie sú požiadavky na kvalitu povrchu, tým starostlivejšie musia byť systémy čistené - a tým viac nákladov vzniká nákupom čistiacich prostriedkov a prestojov strojov. Najmä malé objemy dávok často spôsobujú dodatočnú prácu. Tu môže pomôcť ADLER Clean-Smart: Inovatívny čistiaci systém pre vodouriediteľné laky zaručuje spoľahlivé, efektívne a ekologické čistenie všetkých lakovacích systémov, od ručných striekacích zariadení až po striekacie automaty.

Unikátny čistiaci systém

„Ako prémiový dodávateľ dodávame našim zákazníkom nielen vysokokvalitné riešenie náterov pre každú oblasť použitia, ale tiež sa považujeme za servisného partnera pre celý proces lakovania,“ vysvetľuje Daniel Pesserer, obchodný manažér ADLER pre nábytkársky priemysel. Zdôrazňuje: „Čistenie lakovacích systémov je často podceňovaným aspektom procesu povrchovej úpravy - prestoje spôsobené upchatými tryskami stoja drahocenný čas výroby, znečistené linky alebo dopravné pásy zhoršujú kvalitu natretého povrchu.“ Z tohto dôvodu vyvinulo oddelenie Výskumu & vývoja popredného rakúskeho výrobcu lakov ADLER Clean-Smart. Unikátny čistiaci systém pre vodouriediteľné laky zahŕňa ADLER Clean-Smart B&P pre dopravné pásy a lakovacie linky alebo čerpadlá, ADLER Clean-Smart Gel pre lakovacie linky a ADLER Clean-Smart 2K pre dvojzložkové systémy. Všetky čistiace prostriedky sa vyznačujú vysokou účinnosťou a vynikajúcou čistiacou silou - to šetrí čas aj peniaze a udržuje nízke emisie VOC. Okrem toho boli čistiace prostriedky optimalizované pre príslušnú oblasť použitia, vysvetľuje vývojár ADLER Gerhard Schmid: „S ADLER Clean-Smart B&P sme minimalizovali tvorbu peny, aby sme zabránili kontaminácii z pretekajúcej nádoby.“ ADLER Clean Smart 2K je kompatibilný s mnohými rôznymi tužidlami a má extrémne nízky obsah acetónu - tužidlo nemôže vykryštalizovať a hadice sa teda vymieňajú menej často. Inovatívny gél ADLER Clean-Smart je u užívateľov obzvlášť obľúbený, vie Schmid: „Vďaka svojej gélovitej štruktúre čistiaca kvapalina výborne priľne k lakovaciemu potrubiu a má obzvlášť silný účinok. Tým sa tiež odstránia staré zvyšky laku, ktoré by inak mohli upchať trysky alebo znečistiť lakovaný povrch.“

Univerzálny a šetrný k životnému prostrediu

Od ručných striekacích pištolí až po striekacie automaty alebo roboty, od veľkých stolárov až po výrobcov priemyselných kuchýň a nábytku: ADLER Clean-Smart je možné univerzálne použiť pre všetky systémy povrchovej úpravy pre vodouriediteľné laky a je tiež kompatibilný s produktmi iných dodávateľov. Okrem toho systém boduje svojou ekologickosťou, pretože aj napriek svojej silnej čistiacej sile má ADLER Clean-Smart výrazne nižšie emisie VOC ako porovnateľné produkty. Maximálny čistiaci účinok s minimálnym úsilím, univerzálnosť a ohľaduplnosť k životnému prostrediu: ADLER Clean-Smart zaisťuje účinné a nekomplikované čistenie aplikačných liniek a zaručuje tak proces povrchovej úpravy bez komplikácií.

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 630 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 21 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com