ADLER ako magnet pre návštevníkov veľtrhu Holz-Handwerk

„Veľa návštevníkov v stánku ADLER“, „veľa nových kontaktov na zákazníkov“, „veľký záujem o našu ponuku vodouriediteľných povrchových úprav“: Ohlas v tíme ADLER po tohtoročnom veľtrhu Holz-Handwerk 2022 v Norimbergu bol úplne jasný: veľtrh bol absolútny úspech a ADLER sa na ňom v hale 10.1 ukázal ako skutočný magnet pre návštevníkov veľtrhu.
27. 7. 2022

Budúcnosť patrí vodouriediteľným lakom

Ústrednou témou veľtrhu v oblasti povrchových úprav boli rozhodne vodouriediteľné laky. „Mnoho stolárov a tesárov a stále častejšie aj menších firiem premýšľa o prechode na vodouriediteľné povrchové úpravy,“ vysvetľuje Andreas Fischbacher, vedúci predaja ADLER pre južné Nemecko. Peter Stecher, riaditeľ divízie ADLER pre drevospracujúci priemysel, vysvetľuje dôvody: „Technológia povrchových úprav šetrná k životnému prostrediu jednoznačne zodpovedá duchu doby a ponúka spracovateľom dobrú možnosť uplatniť sa na trhu. Vodouriediteľné systémy teraz zaručujú rovnako vysoký štandard ako produkty na báze rozpúšťadiel, napríklad pokiaľ ide o ľahké spracovanie a dobu schnutia. A v neposlednom rade sa na pozadí rastúcich cien ropy stali vodouriediteľné laky tiež veľmi atraktívne z hľadiska nízkych nákladov.“ ADLER tiež ponúkol návštevníkom veľtrhu ideálne riešenie. Nový vodouriediteľný všestranný lak Bluefin Unistar, s ktorým je prechod na vodouriediteľné systémy jednoduchý. Tento nový lak na nábytok sa lakovačom ľahko používa, je bezpečný pri aplikácii, rýchlo schne a je možné ho brúsiť už po jednej hodine. Bluefin Unistar je možné použiť na akýkoľvek bežný typ dreva bez zmeny farby a je vhodný na 1-zložkové aj 2-zložkové spracovanie - pri 2K použití dokonca s dobou spracovateľnosti až tri dni!

Dvojitá výstava

Na tohtoročnom veľtrhu sa spoločnosti ADLER tiež osvedčil nový koncept nemať ďalšiu expozíciu na súbežne prebiehajúcom Fensterbau Frontale a namiesto toho pozývať výrobcov okien priamo do priľahlého areálu veľtrhu Holz-Handwerk. Spoločnosť ADLER tu okrem iného predstavila výrobcom okien aj nový systém ADLER Histo pre renováciu historických kastlových okien. A nechýbala ani exkluzívna ukážka inovatívnych protipožiarnych systémov Pyrolan, na ktoré sa môžu spracovatelia dreva tešiť už za pár mesiacov.

Všetko zelené

V súlade so súčasným trendom ochrany životného prostredia a udržateľnosti bola veľtržná expozícia ADLER zahalená do živej zelene a čo sa týka atmosféry, všetko bolo ladené takzvane "dozelena". Peter Stecher navyše dodáva: „Napriek súčasným ťažkým podmienkam na trhu sú naši zákazníci z radov výrobcov stále optimistickí, množstvo objednávok je stále vysoké. V ADLER tiež s veľkou pokorou hľadíme do budúcnosti – skvelá odozva zákazníkov na našu prítomnosť na veľtrhu ukazuje, že sme na správnej ceste!“

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 670 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 22 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com