Zelená od ADLERu: udržateľná línia náterov pre celý dom

Udržateľnosť môže byť taká jednoduchá - iba ak máte po svojom boku správneho partnera! ADLER bol vždy špičkovou adresou, pokiaľ ide o ekologické nátery okien a nábytku, fasád a stien v interiéri. Popredný rakúsky výrobca náterových hmôt ide ešte o krok ďalej: s vysokokvalitnou zelenou líniou určuje ADLER nové štandardy udržateľných náterov pre celý dom.
1. 3. 2021

Kde je zelená, tam je dobre

Ekologický olej na ochranu dreva Lignovit Terra šetrný k životnému prostrediu, udržateľný lak na okná a nábytkový lak Aquawood Natureffekt a Bluefin Terra-Diamond pre prírodné drevené povrchy v interiéri, zdravú klímu v obývacej izbe s interiérovou lazúrou Lignovit Interior UV 100 alebo farbou na steny Aviva Terra -Naturweiß: ADLER ponúka pre každé použitie dokonalé riešenie náteru. Všetky produkty sa vyznačujú vynikajúcou ekologickou rovnováhou - udržateľnými nátermi možno ušetriť až 4 kg CO2 na liter. Ale to je len jedna z mnohých výhod, ktoré spracovatelia dosahujú zelenou líniou od ADLERu. Vysoký podiel prírodných obnoviteľných surovín; nízky obsah VOC; vyvarovanie sa ťažkých kovov, aromatických rozpúšťadiel, zmäkčovadiel a iných materiálov, ktoré sú škodlivé pre životné prostredie a ľudské zdravie; neznečisťujúce životné prostredie vhodné pre alergikov; plus 100 % klimaticky neutrálna produkcia s certifikovanou kvalitou z Rakúska - zelené produkty od ADLERu predstavujú vysoký štandard vo všetkých kritériách udržateľnosti.

Žiadne prázdne sľuby

ADLER zaručuje kvalitu podaním ruky. Preto je green (zelená) od ADLERu viac než len značka udržateľnosti. Všetky produkty zelenej línie prechádzajú objektívnym certifikačným procesom v laboratóriu ADLER, ktoré sa nemusia vyhýbať porovnaniu s bežnými ekologickými značkami. Do zelenej línie sú zahrnuté len produkty, ktoré dosahujú maximálne hodnoty z hľadiska životného prostredia, zdravia a bezpečnosti a životnosti. Životnosť? Áno, pretože je to tiež dôležité kritérium udržateľnosti, vysvetľuje Dr. Albert Rössler, vedúci Výskumu & vývoja v spoločnosti ADLER: Čím lepšie sú fasáda, okno alebo kus nábytku chránené vysokokvalitným náterom, tým je potrebných menej renovačných prác a aj neskôr je nutné ich obnovovať. To šetrí zdroje a energiu - a mimochodom ušetria tiež peňaženku zákazníka.

Udržateľnosť ako faktor úspechu

Trh udržateľných produktov je na vzostupe, dopyt zákazníkov po produktoch šetrných k životnému prostrediu neustále rastie - zelené produkty ADLER ponúkajú spracovateľom rozhodujúcu výhodu. Naša zelená línia zaručuje najvyššie štandardy z hľadiska udržateľnosti a zároveň obvyklú a spoľahlivú kvalitu ADLER, zdôrazňuje Bernd Pichler, obchodný riaditeľ spoločnosti ADLER. Ekologické nátery navyše umožňujú zdravé a čisté spracovanie v spoločnosti, šetria energiu a odpad, zaisťujú bezpečnosť proti súčasným i budúcim zákonom o životnom prostredí - a dobrý pocit z aktívneho prispievania k ochrane životného prostredia a udržateľnosti.

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 630 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, dodnes rodinný podnik, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 18 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwaze a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 25 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna.

© adler-lacke.com