Príroda v obývacej izbe: udržateľný olej Legno Aqua-Öl od spoločnosti ADLER.

Olejovaný nábytok je obľúbený kvôli svojej prirodzenosti: mäkký, zamatový povrch s matným vzhľadom, ktorý zdôrazňuje autentický charakter dreva. Nový Legno Aqua-Öl od spoločnosti ADLER nevyzerá iba prirodzene, ale je aj ekologický a z obnoviteľných surovín.
21. 7. 2020

Najvyššia trieda udržateľnosti

Prémiová značka ADLER vždy stála za výrobkami šetrnými k životnému prostrediu a zdraviu. S produktom Legno Aqua-Öl ponúka spoločnosť ADLER tesárom a stolárom olej na drevo, ktorý spĺňa najvyššie štandardy z hľadiska udržateľnosti. Olej na vodnej báze sa skladá z viac ako 85 % z obnoviteľných prírodných surovín. Okrem toho je úplne bez aromatických rozpúšťadiel a plastifikátorov a má extrémne nízku mieru zápachu. Vďaka tomu je Legno Aqua-Öl ideálnym produktom pre zdravú povrchovú úpravu dreva v interiéri: stenovým a stropným prvkom a ďalším slabo namáhaným oblastiam v obytnom priestore zabezpečuje prirozdenú ochranu tento ekologický olej na drevo. Okrem toho je produkt ideálny aj na povrchovú úpravu starého dreva.

Prirodzená krása

Skutočnosť, že Legno Aqua-Öl partí do najvyššej triedy ekologických výrobkov, potvrdili aj nezávislé orgány: olej na drevo získal rakúsku environmentálnu značku a významnú pečať „Cradle to Cradle“. Túto prirodzenosť vidno aj v Legno Aqua-Öl: textúru dreva zvýrazňuje veľmí málo a prepožičiava mu matný vzhľad, akoby bolo neošetrené a zachovalo si autentickú krásu. To znamená, že drevené povrchy vyzerajú sviežo aj po rokoch - vďaka neprekonateľnému prírodnému oleju Legno Aqua-Öl od spoločnosti ADLER.

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 620 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, dodnes rodinný podnik, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 18 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwaze a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 25 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com