ADLER? IDEÁLNY! Renomovaný výrobca okien sa pri prestížnom projekte Urbansmühle spolieha na Aquawood Nativa

Mlyn rachotiaci na prudkom potoku? V žiadnom prípade! V Hattersheime už nič nerachotí. Žiadne mlyny - a rozhodne ani žiadne okná! Pretože v novej obytnej štvrti, ktorá sa stavia okolo bývalého Urbansmühle, sú zabudované iba najkvalitnejšie okná. Expert Frank Krainhöfner už použil 250 prémiových okenných jednotiek od renomovaného výrobcu IDEAL Fensterbau Weinstock GmbH. Všetky bodujú elegantným vzhľadom a najvyššou kvalitou - pretože IDEAL sa pri povrchovej úprave drevo-hliníkových dubových okien spoľahol na produkt Aquawood Nativa od spoločnosti ADLER.
4. 1. 2021

História prezentovaná moderným spôsobom

Prírodná matná lazúra na drevo na báze vody od spoločnosti ADLER zabezpečuje obzvlášť prirodzene vyzerajúci povrch. Okná vyzerajú ako kus nábytku - a sú stále dobre chránené. Ideálne pre projekt, ako je Urbansmühle, kde sa v súčasnosti stavajú vysokokvalitné byty: dve bývalé budovy mlyna a dve nové budovy sú zoskupené okolo námestia v rozvíjajúcej sa prímestskej komunite medzi Frankfurtom a Mainzom, ktoré šikovne prijímajú svoj historický štýl a sú elegantne moderné. Architektke Milene Knap-Gradingerovej, Reinhardovi Uttenweilerovi zo spoločnosti Hawobau, Rapp Architects a realizačnej firme f.m.a. bau GmbH sa podarilo dokonalé plánovanie.

Vonkajšia ochrana, vnútorná hodnota

Projekt mestského rozvoja zaujme nielen príťažlivým exteriérom, ale aj svojimi vnútornými hodnotami. Na budovy sú použité iba špičkové materiály - napríklad drevo-hliníkové okná série „PLANO“ od firmy Ideal Fensterbau Weinstock. Jeho presvedčivý vzhľad obzvlášť dobre zvýrazňuje úzky, vysoko dimenzovaný dizajn fasády. Pokiaľ ide o materiál, výber padol na dub, jednu z najtrvácnejších, najcennejších a najobľúbenejších drevín nielen pri výrobe okien, ale aj pri zariaďovaní interiéru. Preto oknárski profesionáli prišli s lazúrou Aquawood Nativa od spoločnosti ADLER, vďaka ktorej vyzerajú okná ako jemné kusy nábytku, a tak dokonale harmonizujú so štýlovým nábytkom. Architekti a stavitelia sa vedome rozhodli v prospech modelu okna s puristickou povrchovou úpravou: zvnútra sa zachováva prírodný charakter cennej suroviny, vonkajší hliníkový povrch zabezpečuje trvanlivosť. Keď sa prví majitelia čoskoro nasťahujú do svojich elegantných loftových apartmánov, môžu si vychutnať nielen výhľad z okna, ale aj okno samotné!

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 620 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, dodnes rodinný podnik, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 18 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwaze a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 25 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna.

© adler-lacke.com