Všetko nazeleno – s ADLERom na Holz-Handwerk!

Na semaforoch svieti konečne zelená - a ADLER môže na veľtrhu Holz-Handwerk v Norimbergu od 12. do 15. júla 2022 opäť predviesť, že „ZELENÁ farba nám prúdi v žilách!“
25. 5. 2022

Pretože popredný rakúsky výrobca farieb, moridiel a povrchových úprav okien sa plne zaviazal k udržateľnosti a na priemyselnom stretnutí predstavuje svoj všestranný program úplne „zelených“ farieb: v stánku 414 v hale 10.1 sa zameriavame na ekologické vodouriediteľné laky a povrchové úpravy ocenené zelenou značkou green-label.

Zelená, zelená, zelená...

ADLER ukazuje, ako môžu výrobcovia nábytku a okien konečne využiť aj niečo „zelené“ - použitím udržateľných povrchových úprav ADLER! Pretože tak prispievajú nielen k ochrane životného prostredia a klímy, ale môžu svojim zákazníkom zaručiť aj zdravšie prostredie pre ich život. Všetky green produkty sú objektívne testované a certifikované podľa troch kategórií: životné prostredie, zdravie a bezpečnosť a životnosť. Najmä posledný menovaný ukazovateľ je často podceňovanou, ale zásadnou súčasťou udržateľnosti: vysokokvalitné nátery zaisťujú, že tovar môže byť používaný dlhšie. To znižuje spotrebu zdrojov a náklady na renováciu. A keď už hovoríme o znižovaní: prechod na vodouriediteľné laky má pre drevospracujúce spoločnosti ešte viac výhod. Vďaka nižšiemu nanášanému množstvu a nižším nákladom na čistenie pracovných pomôcok a likvidáciu zvyškov spracovatelia farieb na vodnej báze ušetria aj týmto spôsobom! A pokiaľ ide o odolnosť, užívateľskú prívetivosť a vzhľad a haptiku, lakovanie vodouriediteľnými lakmi je teraz skutočne „celé v zelenom“: vďaka inovatívnym a vysokokvalitným farbám a lakom ADLER ide všetko podľa plánu - a ekologicky!

Jednoducho dvakrát lepší

Namiesto samostatného vystúpenia na Fensterbau Frontale, ktoré sa koná v rovnakom čase, prezentuje ADLER tento rok svoju všestrannú odbornosť v oblasti náterových hmôt na veľtrhu Holz-Handwerk. Na stánku ADLER môžu návštevníci tiež očakávať početné produktové a technologické novinky z oblasti okien a stavebníctva, ako je nový protipožiarny náter ADLER Pyrolan. Alebo ADLER Histo systém, ktorý bol špeciálne vyvinutý na renováciu historických kastlových okien: Pretože nie je nič zelenšie, než keď sa stará budova bude vďaka rekonštrukcii používať dlhšie! Kto teraz verí, že ADLER sa len tak vychvaľuje, mal by sa presvedčiť na vlastné oči – od 12. do 15. júla v hale 10.1 | Stánok 10.1-414 na veľtrhu Holz-Handwerk v Norimbergu!

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 670 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 22 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com