Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Zo starého nové: sanácia pomocou pieskovača a produktov ADLER

Átriový prestížny hotel Theresia v Saalbach Hinterglemm. Štyri hviezdičky, bio-kuchyňa a harmonicky zladená výbava, tradícia, dizajn a moderné umenie. Pravdaže tu musí ladiť aj vonkajší dojem. Práve preto boli všetky vonkajšie drevené dielce - od krovu až po plot - sanované a vyzerajú opäť ako nové. Stmavnuté drevo bolo predupravené pieskovačom a potom dostalo čerstvý svetlý náter s ADLER Lignovit-Lasur. Takto sa zo starého- krok za krokom- stalo nové:


03.12.2012

Predtým

Krov, balkóny, obklady výstupkov a plot sú úplne tmavé, sčasti napadnuté machmi a vyzerajú staromódne. Okolo 2.000 metrov štvorcových potrebuje pomoc.

 

Krok 1 - Pieskovanie

Pieskovač jemne a bez chemikálii v priebehu niekoľkých dní odstránil stmavnutie a starý náter. Smrek a smrekovec tým získal späť svoj pôvodný charakter a získal štruktúru ako po kartáčovaní. Metódou, ktorú tu aplikovala firma Nano Tech Sandstrahltechnik, sa dosiahne nielen perfektný, jednotný podklad, ale aj neprekonateľná rýchlosť prác. Okrem toho piesok nevynechá ani jeden roh,ani jednu medzeru a závit. Natieračom sa teda kooperácia s pieskovačmi  oplatí.

 

Krok 2 – Nová ochrana dreva 

Po iba jednom pieskovaní je drevo pripravené pre nový šat. Natierač  Erwin Hüttl z Neukirchen natrel Hotel Theresia jeden krát s ADLER Lignovit Protect Grund. Ako finiš nastriekal pomocou prístroja Airless vodouriediteľný ADLER Lignovit Lasur v odtieni Linde (lipa). 

 

Potom – Perfektný výsledok

Vďaka  ADLER Lignovit Lasur získalo drevo svoj prirodzený charakter. Svetlý odtieň Linde (lipa) obnovil vzhľad hotela a  tento výzor mu zostane po dlhé roky, pretože s Lignovitom je drevo najlepšie chránené pred poveternosťou a UV-žiarením.

 

Viac k produktom rady Lignovit sa dozviete tu:

ADLER Lignovit - Prémiové produkty s pridanou hodnotou

Kontaktné údaje tlačového oddelenia
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napísať e-mailovú správu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napísať e-mailovú správu

Zum ADLER Online-Shop: