Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Uhlie vnútri, ADLER na ňom: Rubner buduje najväčšie drevené kopuly Európy

143 metrov priemer, 50 metrov výška, 22.000 štvorcových metrov drevených doskových preglejok – a to všetko krát 2: rozmery oboch kupol, ktoré toho času buduje firma Rubner Holzbau v talianskom Brindisi, sú gigantické. A gigantické sú aj náklady na plánovanie, dopravu a montáž. O to viac nás teší, že pri tomto nákladnom projekte sme aj my: povrchové úpravy na drevené časti sú od firmy ADLER!


19.08.2014

Od decembra 2013 bežia stavebné práce  na "ostrohe čižmy" na plné obrátky. Dodávateľ elektrickej energie  ENEL sa rozhodol postaviť 2 nové sklady uhlia a siahol po ekologickej, flexibilnej surovine : dreve! Táto živá surovina sa medzičasom sa stala prvou voľbou aj pre náročné a neobvyklé projekty: „Kopule budú vyhotovené  a uložené ako guľové spojky v geodetickej geometrii" popisujú experti firmy Rubner.

PRÍPAD PRE LIGNOVIT

Z malej píly v Kiens vyrástla nadnárodná spoločnosť s viac ako 1500 zamestnancami. Z drevárskeho priemyslu cez výstavbu objektov až po výrobu dverí - tam, kde sa spracováva táto hodnotná surovina, je Rubner v čele. Láska k drevu spája týchto južných Tirolákov s našim podnikom -  preto laky a povrchové úpravy  pre mnohé projekty firmy Rubner  pochádzajú práve od nás zo Schwazu.

 

Aj pri kopuliach v Brindisi je ADLER takpovediac „live“ pri tom. Viac ako 3.000 štvorcových metrov preglejok a 44.000 štvorcových metrov vrstvených dosiek bude povrchovo upravených s ADLER Lignovit bezfarebným a Lignovit plus v odtieni borovica. To zabezpečí nielen tú najlepšiu ochranu, ale aj pekný vzhľad, čo vytvára prvý obraz o tejto stavbe. V roku 2015 by kopule mali byť hotové– my sa už na to tešíme a túto správu posielame ďalej!

 

ADLER Lignovit - profesionálne zušľachtenie s pridanou hodnotou

Zum ADLER Online-Shop: