We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Tmel : spojiť, čo patrí k sebe

malé trhliny, vypadnuté hrče, zlé medzery pri dýhovaní - žiadne ojedinelosti

TAKTO ZATMELÍTE CHYBNÉ MIESTA NA SUROVOM DREVE

Malé trhliny, vypadnuté hrče, zlé dýhovanie -žiadne zvláštnosti pri práci s drevom. Aby ste dosiahli perfektné výsledky,opravte všetky tieto malé chybičky krásy ešte na surovom dreve pred morením a lakovaním. Tmel jednoducho pomocou špachtle vtlačte do chybného miesta. Miesta s veľkými vadami by sa mali vytmeliť viackrát, pretož plniaci materiál povoľuje: v odbornej terminológii sa to nazýva "prepadanie" tmelu.

TEN SPRÁVNY FAREBNÝ ODTIEŇ

Ak máte v pláne opracovávané miesta na záver moriť, mal by farebný odtieň tmelu približne zodpovedať výslednému farebnému odtieňu. U hrčatého smreka sa odporúča zvoliť pre tmel tmavší odtieň hrčí.

SPRÁVNE SCHNUTIE

Malé trhliny a chybné miesta môžete po troch až piatich hodinách brúsiť a ďalej opracovávať. Väčšie a hlbšie opravy musia schnúť cez noc (zmena farebného odtieňa u tmelu). Potom môžu byť prelakované s vodouriediteľným a rozpúšťadlovým systémom.

SPRÁVNE RIEDENIE

Tmel na drevo by mal mať krémovú konzistencui. Nenechávajte obal príliš dlho otvorený, inak sa odparí rozpúšťadlo a tmel vyschne. Tiež vždy používajte originálne riedidlo. Nitroriedidlá, PUR riedidlá nebo alkoholové riedidlá silno spomaľujú schnutie a tiež negatívne ovplyvňujú akosť tmelu na drevo.

SPRÁVNE SKLADOVANIE

Pri skladovaní dbajte, aby bolo viečko vždy dobre uzavreté.

Tip: Taktiež balenie skladujte hore nohami, zabránite tak vysychaniu.

CO EŠTE MUSÍTE VEDIEŤ

Tmel na drevo ADLER Grilith Holzkitt obsahuje pigmenty, ktoré mu dodávajú správnu farbu. Preto je tiež možné prelakovanie farebným lakovým materiálom. U tmelov s obsahom farbív by sa tým farbivá narušili a rozmazali.

 

Zvoľte vhodný tmel z jedenástich rôznych farebných odtieňov produktu ADLER Grilith a zakryte drobné vady!

Zum ADLER Online-Shop: