Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

S drevom a firmou ADLER pozerať do budúcnosti: dizajn z Tirolska to „prekukol“.

Že sa z dreva nedajú vyrobiť okuliare? Nesúhlasíme. Dajú, s povrchovou úpravou od ADLERa áno. „Kde ostatní končia, my iba začíname“, tak inovatívne vedie svoj kolektív Roland Wolf. Dva roky sa „piplal“ s výrobou okuliarov z duba, smreka a iných drevín.


29.08.2011

Kto nenosí okuliare, nepochopí, no ten, kto sa na svet pozerá cez dve zarámované sklá  vie, že okuliare sa časom stanú súčasťou tela. A čo môže byť bližšie, ako ich urobiť z prírodného materiálu? Drevo je materiál, z ktorého sa vraj nedajú robiť okuliare. Doteraz sa nedali. Firma ROLF Spektacles ukazuje, ako sa to dá.

DESIGN JEDNÉHO KUSA

Mohlo by sa zdať, že drevo by bolo na okuliare ťažké, ale opak je pravdou: drevo je ľahké. Okuliare od firmy ROLF sú dokonca ľahšie ako ktorékoľvek plastové rámy – pod desať gramov. To je blaho pre nos a uši. No nie je to jediná výhoda dreva. Nie sú potrebné žiadne pántiky, pretože drevo bolo nákladne ohýbané a tým je design akoby z jedného odliatku.

„Kde ostatní končia, my iba začíname“, takto inovatívne vedie svoj kolektív Roland Wolf. Dva roky sa „piplal“ s výrobou okuliarov z duba, smreka a iných drevín. Vznikol tým produkt, kde každý kus je originál a nenájdete dva identické. Ručná práca. „Vďaka drevu a jeho textúre naozaj nikdy nenájdete  dva rovnaké kusy“, hovorí Wolf.

KOŽA MÄKKÁ  –SKÚŠKA TVRDÁ

Samozrejme nosí on a všetci ostatní v jeho tíme ich okuliare. Ako test. Kritické miesta  sú tam, kde sú v kontakte s kožou, predovšetkým nosník a stranice. Tu je lak  vystavený momoriadne tvrdej skúške a je vystavený záťaži, na ktorú vlastne nebol vyvinutý. Lak, ktorý to ustojí, sa volá ADLER Legnopur, tu v stupni lesku G10. Obzvlášť dôležité pre p. Wolfa je aj to, že ADLER je tirolská firma, pretože on produkuje regionálne a obchoduje globálne. Keďže ADLER Legnopur spĺňa najvyššie požiadavky na prostredie a znášanlivosť, je odolný voči slinám a potu, a pritom je vhodný aj na  hračky, má všetky predpoklady na povrchovú úpravu okuliarov. „Okrem kvality laku je pre mňa ďalšou devízou predovšetkým servis. Vždy som mohol zavolať ADLER-oddelenie vývoja, aj keď so svojimi okuliarmi nie som práve veľký odberateľ. Práve vo fáze vývinu bola táto „obsluha“ hodná zlata!“, hovorí  Roland Wolf a mrkne na svoj tím plný nádeje do budúcnosti – samozrejme cez okuliare z dreva.

 

Ďalšie informácie o lakoch na drevo a nábytok

Kontaktné údaje tlačového oddelenia
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napísať e-mailovú správu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napísať e-mailovú správu

Zum ADLER Online-Shop: