We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Nový šat záhradnej lavice

Ukážeme Vám, ako pomocou laku ADLER VariColor zrenovujete Vašu záhradnú lavicu.

Či svoj záhradný nábytok uskladníte cez zimu v pivnici alebo ho necháte vonku na snehu, mraze, daždi - tak či tak príde čas, keď bude aj ten najkvalitnejší kúsok potrebovať nový náter. Dážď, sneh, mráz a UV-žiarenie sa po rokoch pôsobenia podpíšu na všetkom. Objavia sa zašednuté, zvetralé a hrdzavé povrchy. S univerzálnym lakom ADLER VariColor môžete svojmu záhradnému nábytku dať nový vzhľad. Ukážeme vám, aké je to jednoduché:

 

Krok 1: Príprava

Začnite tým, je lavicu rozložíte na jednotlivé diely a skontrolujete ich stav. Hrdzavé klince a skrutky musia byť vymenené.

 

Krok 2: Brúsenie dreva

Zvetralé a zašednuté povrchy drevených častí rovnomerne a dôkladne vybrúste excentrickou brúskou (zrnitosti 150). Brúsny prach odstráňte.

 

Krok 3: Brúsenie a očistenie kovových častí

Pomocou kovovej kefy  odstráňte z kovových častí odlupujúce sa staré nátery, hrdzu  hrubú špinu. Pre dôkladné očistenie prebrúste ešte pomocou brúsneho rúna a produktu  ADLER Entfetter . Po 5-10 min. pôsobenia môžete povrchy domyť čistou vodou a všetko nechať uschnúť.

 

Krok 4: Impregnácia drevených dosiek

Aby bolo drevomv exteriéri dobre chránené, odporúčame impregnačný náter s Pullex Aqua-Imprägnierung. Jednotlivé dosky natrite a následne ich nechajte 4h schnúť.

 

Krok 5: Lakovanie drevených dosiek

 ADLER VariColor dôkladne premiešajte a pomocou štetca na vodné laky ním súvislo natrite jednotlivé dosky. Aby sa predišlo stekancom a tvorbe kvapiek, treba dosky natierať vo vodorovnej polohe. Dosky nechajte schnúť 5-6 hodín a potom natrite aj zadnú stranu.

 

Krok 6: Medzibrúsenie  a druhý náter laku

Pre druhý nános laku si plochy pripravte pomocou medzibrúsenia  (Brúsny papier zrno 220) . Brúste rovnomerne v smere textúry dreva. Brúsny prach dôkladne odstráňte. Potom môžete naniesť druhú vrstvu laku ADLER VariColor.

 

Krok 7: Lakovanie kovových častí

Kým bude drevo schnúť, môžete nalakovať kovové časti. Na ne použite Effektbasis ADLER VariColor E20 v odtieni Anthrazit s integrovanou ochranou voči korózii. S E20-Basis sa kovovým častiam prepožičia typický kovaný efekt.

 

Aj kovové časti by mali byť natreté s ADLER VariColor E20 dvakrát. Keďže obsahuje trblietky nie je potrebné medzibrúsenie.

 

Krok 8: Zmontovanie

Keď je všetko uschnuté, môžete lavicu dať dokopy. Nové skrutky a matice  dodajú lavici nový charakter!

 

Použité materiály:

Ďalšie tipy k ADLER VariColor:

Popis Veľkosť Formát
pdf Anleitung: Gartenbank lackieren 6.8 MB PDF

Zum ADLER Online-Shop: