Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

„HAMAM“ parný kúpeľ pre okná

Výrobca okien Döpfner stavia na zariadenie Dynflow a laky ADLER, špeciálne vyvinuté práve do týchto zariadení.


24.11.2011

Ešte ste nikdy nepočuli o lakovacích zariadeniach Dynflow? „ V podstate  si to musíte predstaviť ako parný kúpeľ pre okná“, vysvetľuje  Mario Döpfner, ktorý v rodinnom podniku  Döpfner Fenster riadi výrobu.  Rozhodnutie pre tento „Hamam pre okná“  bolo z jeho pohľadu  správne:  perfektné povrchy  sa už nemusia viac striekať, hlavne ak  sa o tú správnu paru  postarajú laky ADLER špeciálne  vyvinuté pre  Dynflow: Dickschichtlasur (hrubovrstvá lazúra) Dynflow a Fensterlack (lak na okná) Dynflow.

 

 

HODINA ZRODENIA

„ Zariadenie Dynflow sme mali na zreteli už viac rokov, vždy nás ale odradilo to, že výmeny farieb, resp. produktov pre rôzne nánosy je s týmto zariadením veľmi nákladné a časovo náročné“, spomína   Mario Döpfner  na začiatky prestavby. „V tomto čase  sme sami používali tri rôzne bezfarebné laky. No potom sme na veľtrhu Fensterbau 2010 uvideli novú vzorkovnicu farieb Stilo od firmy ADLER.  Na jej základe  sme v spolupráci s ADLER-om vytvorili vlastnú, redukovanú a plne harmonickú vzorkovnicu a to bola hodina zrodenia našej Ligna Garant.“   Jedno zariadenie však vo firme Döpfner nestačilo. Tajomstvom úspechu  je, že do prevádzky  boli  nasadené naraz dve zariadenia. Teraz jedno Dynflow zariadenie lakuje bezfarebne a druhé na bielo. To šetrí čas pri prestavovaní a umožňuje prefektnú organizáciu kolobehu povrchových úprav. Takto zvládajú obe zariadenia  70 až 80 percent celkovej produkcie okien.  Ten malý zvyšok iných vrchných lakov sa strieka v striekacích kabínach.

 

 

PERFEKTNÝ VÝSLEDOK

„So 70, 80 percentami  produkcie sa obe zariadenia veľmi oplácajú. Dvoch spolupracovníkov môžeme zamestnať na iných, hodnotnejších pozíciach, kde  už nie sú vystavovaní  lakovému prachu“, teší sa Döpfner.  Lak zostáva natrvalo v zariadení, čo znamená čistejší vzduch a straty pri lakovaní sú takmer nulové. „No to najlepšie je, že výsledok je fenomenálny!“, básni Döpfner. Toto dokáže zariadenie Dynflow od firmy Range und Heine tým, že lak  sa nestrieka lokálne ale kvázi je rozprášený v celom zariadení. „ Ja stále tvrdím, že Dynflow vytvára klímu, v ktorej vládne nie vzdušná, ale  „farebná vlhkosť“, hovorí Mario Döpfner. „ Takto lakujeme s prebytkami laku a predsa menšími stratami. Spolu s lakmi  ADLER vyvinutými výlučne pre Dynflow  dosahujeme perfektné výsledky!“

 

 

Zistite viac o  produktoch  ADLER na okná

Kontaktné údaje tlačového oddelenia
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napísať e-mailovú správu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napísať e-mailovú správu

Zum ADLER Online-Shop: