Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Efekty povrchov nábytku : mramorový efekt

Vdýchnite nábytku závan stredomoria

Touto technikou lakovania môžete na svojich povrchoch vytvorit typický mramorový vzhlad. Vedla chladných farebných odtienov sú vhodné i teplé farby, ktorédie  sa hodia najmä do obytných priestorov.

PODKLAD:

Pre lakovanie s efektom stredomorského mramoru sa hodia všetky nosné podklady, ako napr prebrúsené dosky potiahnuté fóliou, vyplnené dosky MDF i odyhované drevotrieskové dosky ošetrené základným náterom.

PRACOVNÝ POSTUP:

  1. Nános striekaním ADLER Pigmopur v dominujúcom farebnom odtieni.
  2. Po schnutí cca 24 hodín sa striekaním miestami nanesie malé množstvo produktu ADLER Pigmopur ( bez pridania tvrdidla, ale zriedený v pomere 1:1 riedidlom ADLER DD-Verdünnung 80019) vo vhodnom farebnom odtieni.
  3. Následne  sa na celú plochu nanesie riedidlo ADLER DD-Verdünnung 80019 - bud nádobkovou pištolou alebo prírodnou špongiou. (Poznámka: Nové a tvrdé prírodné huby sa najprv musia premiesit do mäkka vo vlažnej vode).
  4. Niekolkonásobným miestnym vytlacením prírodnej špongie, nasiaknutej riedidlom ADLER DD-Verdünnung 80019, sa vytvorí požadovaný efekt (mramorovanie).
  5. Ak je to žiadúce, možno do ešte mokrého povrchu tenko jemne nastriekat ADLER Goldpaste 90899 (zriedenou 1:1 riedidlom ADLER DD-Verdünnung 80019).
  6. Po schnutí najmenej cca 1 hodinu sa plochy PUR lakom bez nitrocelulózy, ako napr ADLER Legnopur alebo ADLER Pigmotop prelakujú.

DALŠIE EFEKTY:

Lakovanie s viditelnými tahmi štetca - sedliacky štýl, antický charakter

 

Viac efektov a nápadov pre kreatívne úpravy nábytku a iných drevených plôch, vhodné laky a systémy povrchových úprav znacky ADLER nájdete v našej brožúre Laky pre tvorbu efektov.

Popis Veľkosť Formát
Brožúra Laky pre tvorbu efektov 5.9 MB PDF

Zum ADLER Online-Shop: